Oto film z rozbiórki U-2 Dragon Lady

Lockheed U2, zwany także Dragon Lady, to niezwykły stratosferyczny samolot szpiegowski, który powstał dokładnie 60 lat temu w słynnej bazie Strefa 51 w Nevadzie. Gdy na niebie pojawiły się pierwsze egzemplarze, które były w stanie osiągnąć pułap nawet 27 kilometrów...

Lockheed U2, zwany także Dragon Lady, to niezwykły stratosferyczny samolot szpiegowski, który powstał dokładnie 60 lat temu w słynnej bazie Strefa 51 w Nevadzie.

Gdy na niebie pojawiły się pierwsze egzemplarze, które były w stanie osiągnąć pułap nawet 27 kilometrów, natychmiast zwiększyła się liczba donosów dotyczących pojawienia się niezidentyfikowanych obiektów latających.

Co ciekawe, jak twierdzi CIA, to właśnie trzymane w wielkiej tajemnicy U2 przysłużyły się rozkwitowi mody na UFO i kosmitów, którzy przylatują swoimi "spodkami" na Ziemię i obserwują ludzkość.

Dziś wiemy, że to maszyny, które powstały przy udziale rąk najwyższej klasy specjalistów z USA, i miały one odegrać ważną rolę na arenie zimnowojennego konfliktu.

Powyżej możecie zobaczyć ekskluzywny materiał filmowy z całkowitej rozbiórki jednego z samolotów U-2. USAF dokonuje tego kosztownego i czasochłonnego wyczynu po to, aby przeanalizować każdą część pod względem jej stanu, a jest ich około 1800.

Gdy zajdzie potrzeba, zostaną one wymienione. Następnie maszyna zostaje ponownie złożona i gotowa do odbycia trwających ponad 4700 godzin lotów zwiadowczych.

Jeśli jesteście pasjonatami lotnictwa, to na poniższym filmie możecie zobaczyć start, lot na wysokości ponad 20 kilometrów i lądowanie tego fenomenalnego samolotu. Widok z kokpitu na niebo i ziemię zapiera dech.

Na pokładzie żadnego innego samolotu nie można poczuć się tak małym i jednocześnie tak wielkim, jak właśnie w Lockheed U2. Cywile, którym było dane odbyć jeden z takich cudownych lotów, po wyjściu z kokpitu nie mogli ustać na nogach.

Mówili, że ich życie już nigdy nie będzie takie samo. Na takiej wysokości, gdy wszystkie budowle stworzone przez człowieka mają wielkość pyłku, zapomina się o problemach dnia codziennego i cieszy się jak dziecko każdą sekundą spędzoną w przestworzach.

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas