Piguła dla gracza #2

Oto zestawienie najciekawszych wydarzeń, informacji i trailerów z minionego dnia, związanych z szeroko pojętym gamingiem. Zapraszamy wszystkich zabieganych graczy, którzy dopiero wieczorem, gdy ucichnie zgiełk codziennych zmagań w szkole lub pracy, mają czas aby zając się swoim ukochanym hobby. Zanim odpalicie ulubioną grę, przeczytajcie, co się dzisiaj wydarzyło.

Oto zestawienie najciekawszych wydarzeń, informacji i trailerów z minionego dnia, związanych z szeroko pojętym gamingiem. Zapraszamy wszystkich zabieganych graczy, którzy dopiero wieczorem, gdy ucichnie zgiełk codziennych zmagań w szkole lub pracy, mają czas aby zając się swoim ukochanym hobby. Zanim odpalicie ulubioną grę, przeczytajcie, co się dzisiaj wydarzyło.

Oto zestawienie najciekawszych wydarzeń, informacji i trailerów z minionego dnia, związanych z szeroko pojętym gamingiem. Zapraszamy wszystkich zabieganych graczy, którzy dopiero wieczorem, gdy ucichnie zgiełk codziennych zmagań w szkole lub pracy, mają czas aby zając się swoim ukochanym hobby. Zanim odpalicie ulubioną grę, przeczytajcie, co się dzisiaj wydarzyło.

Od poniedziałku do piątku, o 20:00 będą czekały na Was wyselekcjonowane informacje na temat gier, a także oferty tanich zakupów gier w sieci.

 

Saints Row IV – wersja PS4 vs PC

Reklama

PeCetowa wersja Saints Row IV pojawiła się w 2013 roku, równolegle z premierą edycji na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Wygląda na to, że mimo iż od premiery minęło 1,5 roku, to wciąż jest w stanie rywalizować z wizualem jaki prezentuje Saints Row IV: Re-Elected, które właśnie trafia na PS4 oraz Xbox One.

Dzisiaj mamy dla Was porównanie wersji z PS4 i trzeba przyznać, że o wiele starsza edycja na PC wciąż rozkłada ją na łopatki i w każdym miejscu wygląda zdecydowanie lepiej. Na PC mamy lepsze cienie, tekstury są bardziej ostre.

Oglądając poniższy film można dojść do wniosku, że Saints Row IV: Re-Elected jest tylko zwyczajnym portem, a producenci nie postarali się, aby podrasować oprawę graficzną tego wydania.

 

W przyszłym tygodniu dostaniemy 10% zniżki i przedłużony PS+

Użytkownicy konsol Sony z pewnością doskonale zapamiętali, że w minione święta nie mogli pograć w sieci, gdyż PSN uległo atakowi DDoS. Wkrótce po tym wydarzeniu, pojawiła się obietnica Sony, z której wynikało, że każdy gracz dostanie zadośćuczynienie za te niedogodności.

Co to ma być? A więc - 10% zniżki na zakupy w PS Store oraz 5 dni darmowego PS+.

Są jednak pewne sprawy, o których musicie wiedzieć. Przedłużenie ważności usługi PlayStation Plus o pięć dni może nastąpić, jeśli mieliście wtedy ważną subskrypcję. Co do zniżki, to wykorzystać ją możemy jedynie od 23 do 26 stycznia, do godziny 10:00. Zniżka nie działa na kupno PS Plus, wypożyczanie filmów i Music Unlimited.

Każdy z użytkowników otrzyma wkrótce maila, w którym znajdą się wszelkie szczegóły.

 

2K ogłasza Borderlands: The Handsome Collection

2K ogłosiło dzisiaj, że gry Borderlands 2 oraz Borderlands: The Pre-Sequel ukażą się też na konsolach Playstation 4 i Xbox One w zbiorczym wydaniu Borderlands: The Handsome Collection.

Gracze będą mogli przenieść swoje istniejące zapisy: z X360 na Xbox One i z PS3/PS Vita na PS4.

W komplecie otrzymamy pakiet wszystkich wydanych DLC, a grafika wyświetlana będzie w rozdzielczości 1080p, przy około 50-60 klatkach na sekundę.

Nowością jest także możliwość zabawy na podzielonym ekranie, w maksymalnie cztery osoby (ale przy 30 FPS).

Z tej okazji pojawił się także specjalny trailer.

 

The Witcher Battle Arena już w tym tygodniu

Nie możecie doczekać się premiery The Witcher 3: Wild Hunt, zapowiedzianego na maj, to z pewnością ucieszy Was zapowiedź The Witcher Battle Arena, które w tym tygodniu ma pojawić się na App Store.

Ma to być tytuł free-to-play, ale producenci – Fuero GamesCD Projekt RED obiecują, że nie szykują typowego wyciągacza kasy. Jeśli nie będziecie mieli ochoty, nie będzie konieczności wydawania pieniędzy.

Gra została przygotowana z myślą o typowym mobilnym graniu, a więc pojedynczy mecz zajmie około 10 minut, czyli w sam raz tyle, aby zapełnić nudne momenty.

Premiera The Witcher Battle Arena została zaplanowana na 22 stycznia i wtedy gra będzie dostępna w App Store.

 

Alchemilla – smakołyk dla fanów Silent Hill i tradycyjnych przygodówek

Alchemilla to bardzo ciekawa produkcja, wykonana przez fanów Silent Hill i pozostająca w klimacie swego pierwowzoru. Tak naprawdę, jest to mod do Half-Life 2, zbudowany w całości w oparciu o silnik Source.

Trudności ze skompletowaniem załogi oraz ograniczenia silnika, sprawiły że gra jest właśnie taka, jaką możemy ja pobrać. Mimo swych ograniczeń, zyskała na klimacie i przypomina oldskulowe produkcje. Jest to przygodówka, w której nie uraczycie potworów, ani broni, nie ma też walki wręcz. Stało się tak właśnie z powodu braków personalnych. Deweloperom nie udało się znaleźć nikogo, kto by pomógł zaimplementować te elementy. Z kolei z ograniczeń narzucanych przez zastosowany silnik, wynika fakt braku plecaka oraz systemu rysującego mapę. Jesteśmy więc zdani na nasze umiejętności kojarzenia faktów, ołówek w ręce i kartkę papieru. Jak za starych, dobrych czasów.

Alchemilla jest dostępna za darmo, a poniżej znajdziecie trailer promocyjny.

 

Tanie granie

Deals with Gold

Xbox One – tylko dla abonentów Xbox Live Gold:

Chariot - 29,99 zł

Dead Rising 3: Apocalypse Edition – 119,39 zł

Sunset Overdrive – 143,99 zł

Sunset Overdrive: Ekskluzywna edycja - 173,99 zł

Pakiet Platinum Crew Credit (600,000 kredytów w grze) - 159,99 zł

Więcej ofert znajdziecie w dalszej części newsa.

Xbox 360 – tylko dla abonentów Xbox Live Gold:

Adventure Time: Secret of the Nameless Kingdom – 74,50 zł

Farming Simulator – 45,49 zł

Pool Nation – 10,49 zł

Skyrim – 29,99 zł

Xbox 360 – dla wszystkich:

Crystal Defenders – 17,49 zł

Final Fantasy XIII-2 – 34,99 zł

Gyromancer – 27,49 zł

Moon Diver – 27,49 zł

Space Invaders: IG - 17,49 zł

Yosumin Live – 17,49 zł

0 Day Attack on Earth – 27,49 zł

Gry Kemco Games w Google Play

RPG Bonds of the Skies – 2,99 zł

RPG Covenant of Solitude – 2,99 zł

RPG Destiny Fantasia – 2,99 zł

RPG Journey to Kreisia – 2,99 zł

RPG Knight of the Earthends – 2,99 zł

RPG Soul Historica – 2,99 zł

RPG Soul of Deva – 2,99 zł

 

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama