Premiera najnowszego iPhone'a 4

Świat wreszcie ujrzał najnowszego iPhonea 4, który został zaprezentowany przez Steve Jobsa, na odbywającej się wczoraj wieczorem, konferencji firmy Apple w San Francisco w USA.

Świat wreszcie ujrzał najnowszego iPhonea 4, który został zaprezentowany przez Steve Jobsa, na odbywającej się wczoraj wieczorem, konferencji firmy Apple w San Francisco w USA.

Świat wreszcie ujrzał najnowszego iPhone'a 4, który został zaprezentowany przez Steve Jobsa, na odbywającej się wczoraj wieczorem, konferencji firmy Apple w San Francisco w USA.

Przypomnijmy, że spekulacje co do jego wyglądu i możliwości, nasiliły się po wielkiej aferze, jaka wybuchła zaraz po zgubionym w barze prototypie iPhone'a 4. Teraz już wszystko stało się jasne, a my przedstawimy Wam wszystko na temat najmłodszego dziecka firmy z "Jabłuszkiem" w logo, który ma podobno pojawić się w sklepach w USA pod koniec czerwca.

Reklama

Serce najnowszego iPhone'a 4

Sercem nowego iPhone'a, będzie układ Apple A4, świetnie znany z iPada. Zawiera on procesor Corex-A8 oraz grafikę PowerVR SGX 535, która zapewni moc przy odtwarzaniu filmów w jakości HD. Do tego dochodzą dwie kości pamięci o wielkości 128 MB DDR SDRAM. Aby zapewnić długą pracę na bateriach, poszczególnie elementy układu będą mogły być w razie potrzeby włączane lub wyłączane.

Doskonała jakość ekranu

Steve Jobs ogłosił, że najnowszy iPhone 4.0, będzie wyposażony w nieporównywalnie lepszy wyświetlacz od aktualnego z modelu 3GS. Technologia ta została nazwana "Retina Display" (ekran siatkówkowy), co może dać do zrozumienia, że jest to coś co zupełnie odmieni naszą rozrywkę, związaną z oglądaniem zdjęć czy filmów na ekranie tego telefonu. I tak jest w rzeczywistości, wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 326 dpi (960 x 640) co spowoduje, że obraz będzie ostry i tak pełny detali, jak nigdy dotąd. Jak powiedział Steve, ludzkie oko jest w stanie zobaczyć 300 dpi z odległości 25-30 cm. Powyżej tej odległości, oko już nie widzi żadnej różnicy, więc nie ma potrzeby stosowania większej rozdzielczości. Inaczej mówiąc, będzie to ekran doskonały, z kontrastem na poziomie 800:1, czyli 4 razy większym niż na obecnym iPhone 3GS. Powyższe zdjęcie tłumaczy wszystko.

Nagrywaj filmy w HD

W iPhone zastosowano zupełnie nową większą matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli oraz większy obiektyw. W ten sposób będzie można wreszcie nagrywać filmy w jakości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę. Dzięki większej czułości matrycy i wbudowanemu LED-owemu fleszowi, będzie można robić bardzo dobrej jakości zdjęcia, nawet w bardzo kiepskich warunkach oświetleniowych.

Rozmawiaj przez wideokonferencje

Od dawna mówiło się, że iPhone brakuje kamerki umieszczonej z przodu telefonu. Teraz znalazła się ona na jego pokładzie i tak jak wszyscy by sobie tego życzyli, posłuży do odbywania wideokonferencji. Apple nawet zapowiedziało, co bardzo cieszy, że zbuduje własną platformę do tego typu połączeń.

Przeglądaj internet, rozmawiaj i baw się dłużej

Tak jak wspominaliśmy na początku, nowy iPhone, będzie miał bardzo energooszczędny układ napędowy, który pozwoli nam cieszyć się obsługą telefonu o wiele dłużej. Nowa bateria jest o 16 procent wydajniejsza, co spowoduje, że będziemy mogli rozmawiać aż o 40 procent dłużej. Tak wygląda to w szczegółach:

Tryb gotowości: 300 godzin

Transmisja głosu przez 3G: 7 godzin

Muzyka: 40 godzin

Filmy: 10 godzin

Transmisja danych przez Wi-Fi: 10 godzin

Transmisja danych przez 3G: 6 godzin

Dokładniejsza nawigacja i sterowanie

iPhone 4 ma wbudowany żyroskop co daje możliwość o wiele dokładniejszego rejestrowania ruchów przy sterowaniu np. w grach oraz działający w aż sześciu osiach naraz przyśpieszeniomierzem. Teraz nawigacja stanie się jeszcze precyzyjniejsza niż dotychczas.

Cieńszy, mniejszy i bardziej stylowy

Telefon zbudowany jest z obramowania ze stali oraz czarnego szkła. Co ciekawe obramowanie będzie teraz służyło także jako antena, więc zwiększy to zasięg w kiepskich warunkach. Brzegi telefonu są płaskie co ma ułatwić postawienie go, aby np. porozmawiać przez wideokonferencję bez użycia rąk. Najmłodsze dziecko Apple, będzie mniejsze i cieńsze o aż jedną trzecią niż 3GS. Niestety troszkę mu się przytyło, ale nieznacznie bo tylko o 3 gramy. Nowy iPhone korzysta ze standardu micro-SIM, ma wbudowany dodatkowy mikrofon do redukcji nadmiernych szumów oraz posiada dwa stalowe przyciski z boku obudowy do regulacji głośności.

Nowe oprogramowanie, nowe możliwości

Co nie jest tajemnicą, telefon będzie posiadał oprogramowanie iOS 4. Da nam to możliwość korzystania z kilku programów naraz, dzięki wielozadaniowości. Będzie ona jednak ograniczona, jak tłumaczy Apple, z powodu oszczędności baterii. Tak czy inaczej, lepsza taka niż żadna. W nowym oprogramowaniu będzie dostępny także iBooks oraz iMovie, co w połączeniu z bardzo dobrej jakości ekranem, w wyśmienity sposób pozwoli nam cieszyć się czytaniem książek oraz edycją wideo.

Nowy iPhone 4 w akcji

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy