Prezenty dla nowoczesnych dziadków

Dzień Babci i Dzień Dziadka tuż, tuż, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawym prezentem dla seniorów waszego rodu. Jeśli dziadek i babcia myślami i duchem wybiegają raczej w przyszłość niż przeszłość to goździk, krawat czy bombonierka raczej nie trafią w ich gusta. Być może pomocne okażą się nasze sugestie, co do idealnego prezentu na święto babć i dziadków.

Dzień Babci i Dzień Dziadka tuż, tuż, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawym prezentem dla seniorów waszego rodu. Jeśli dziadek i babcia myślami i duchem wybiegają raczej w przyszłość niż przeszłość to goździk, krawat czy bombonierka raczej nie trafią w ich gusta. Być może pomocne okażą się nasze sugestie, co do idealnego prezentu na święto babć i dziadków.

Dzień Babci i Dzień Dziadka tuż, tuż, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawym prezentem dla seniorów waszego rodu. Jeśli dziadek i babcia myślami i duchem wybiegają raczej w przyszłość niż przeszłość to goździk, krawat czy bombonierka raczej nie trafią w ich gusta. Być może pomocne okażą się nasze sugestie, co do idealnego prezentu na święto babć i dziadków. 

Okulary zatrzymujące zegar biologiczny


Okulary Re-Timer mają umieszczone niewielkie diody LED, które emitują delikatne zielone światło. Jak się okazuje jego barwa i długość fali są najskuteczniejsze przy opóźnianiu zegara biologicznego. Okulary są bardzo wygodne i nie zawierają żadnych szkieł. Podobno wystarczy odbyć trzy 50 minutowe seanse dzień po dniu, by efekty działania Re-Timer'a były zauważalne. Pomaga on wyregulować zegar biologiczny, a także okaże się przydatny dla osób cierpiących na bezsenność, przemęczenie . Na razie to tylko prototyp, ale są duże szanse, ze wejdzie okulary wejdą do produkcji seryjnej.

Reklama

Podgrzewane wkładki do butów

ThermaCell na pozór nie różnią się niczym szczególnym od zwykłych wkładek, dostępnych w każdym sklepie obuwniczym. Jednak ich niezwykła właściwość polega na możliwości włączania systemu ogrzewającego, dzięki czemu nigdy nie poczujemy skostniałych palców u stóp. Wkładki sterowane są za pomocą bezprzewodowego pilota, który daje możliwość wyboru trzech zakresów pracy wkładek. Zasilane są one akumulatorem litowo-jonowym.

Robot, który wypędzi szkodniki z ogrodu

Wasi dziadkowie mają już dość gołębi przesiadujących i brudzących parapet? Po ich ogródku szwendają się gryzonie i inne szkodniki? Jeśli szukają oni skutecznych, ale bezkrwawych sposobów na przepędzenie nieproszonych gości to koniecznie powinni skorzystać z wynalazku Steve'a Norrisa.

Najwyraźniej inżynier miał już dość zwierząt odwiedzających jego posiadłość, dlatego też stworzył robota zdolnego do odpędzania intruzów. Pierwszym ze sposobów na odstraszanie może być ruch urządzenia, które porusza się na kółkach. Jeśli to okaże się niewystarczające, wówczas robot może użyć donośnego sygnału dźwiękowego. W ostateczności szkodniki mogą zostać przegonione za pomocą działka. Spokojnie, zwierzętom nie dzieje się krzywda, gdyż zamiast pocisków za amunicję służy strumień wody. Co ciekawe ogrodowy strażnik może działać też z powodzeniem w nocy.

Szczoteczka z funkcją fontanny

Dziadkowie mimo młodego ducha mogą mieć problemy ze zdrowiem czy koordynacją ruchową. Dlatego propozycją może być szczoteczka z funkcją fontanny, która nie będzie nadwyrężała kręgosłupa. Na pozór nie różni się ona niczym od normalnych szczoteczek. Jednak po skończonym myciu zębów wystarczy tylko podstawić ją pod kran z bieżącą wodą, by z uchwytu szczoteczki wytrysnęła fontanna, którą możemy wypłukać jamę ustną. Dzięki takiej modyfikacji dziadkowie nie będą musieli schylać się za bardzo nad umywalką.

Steampunkowa stacja dokująca

Steampunk to stylistyka, która  nawiązuje do wzornictwa stosowanego na co dzień na przełomie XIX i XX wieku. Zgodnie z zachowaniem kanonów zbudowana została stacja dokująca do iPada w formie starego telefonu. Jak widać znajdziemy tam sporo dodatków z mosiądzu, a także wybebeszony mechanizm, który niestety nie działa a jedynie wygląda. Gadżet ten będzie idealnym prezentem dla dziadków, którzy są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi, ale jeśli chodzi o wystrój domu preferują klasykę i bardziej tradycyjne rozwiązania.

Hełm, z którym można zwolnić

Szalone tempo i rytm życia współczesnego świata może przytłoczyć czasem nawet nowoczesnych dziadków. Jeśli chcecie dać im coś, co pozwoli zwolnić i odpocząć na chwilę, dobrym pomysłem będzie specjalny hełm zaprojektowany przez Lorenza Potthasta. Po jego założeniu nasz wzrok całkowicie odcina się od świata zewnętrznego jaki widzielibyśmy normalnie. W jego wnętrzu znajduje się niewielki monitor, który pokazuje obraz z kamery umieszczonej na zewnątrz. Jeśli chcemy, możemy kontrolować rytm otoczenia. Przy pomocy specjalnego pilota mamy możliwość sterowania i decydowania czy otaczający nas świat zwalnia czy znacznie przyspiesza.

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama