Tak pięknie wygląda już tor Hyperloop One
Technologia Hyperloop, czyli futurystyczna, superszybka kolej, która ma drastycznie skrócić podróże pomiędzy ważnymi aglomeracjami miejskimi w Stanach Zjednoczonych, a także w Europie i Azji, a nawet na Bliskim Wschodzie...
Technologia Hyperloop, czyli futurystyczna, superszybka kolej, która ma drastycznie skrócić podróże pomiędzy ważnymi aglomeracjami miejskimi w Stanach Zjednoczonych, a także w Europie i Azji, a nawet na Bliskim Wschodzie.
Hyperloop powoli staje się rzeczywistością, a to za sprawą firmy Hyperloop One. Inżynierowie przetestowali w maju ubiegłego roku napęd, umieszczając na testowym torze sanki. W ciągu zaledwie 1,1 sekundy rozpędziły się one do 100 km/h, a ich prędkość maksymalną określono na poziomie 650 km/h. W trakcie testów przeciążenie dochodziło do 2.5G.
Teraz Hyperloop One przygotowuje się do nowych testów sanek, które mają docelowo rozwinąć prędkość do 1120 km/h. Firma powoli kompletuje też cały system, składający się z sanek, napędu i rur.
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, prace na DevLoop w Las Vegas postępują zgodnie z planem i obecnie skupiają się przede wszystkim na łączeniu sieci rur. System ma mieć docelowo 500 metrów długości i 3,3 metra średnicy.
Prawie gotowa jest już również ogromna pompa, dzięki której inżynierowie będą mogli stworzyć próżnię w tubach znajdujących się w ośrodku testowym.
Jesienią ubiegłego roku do zespołu dołączył Brent Callinicos, jeden z najtęższych umysłów Doliny Krzemowej, który skończył swoją przygodę z Uberem, a teraz chce pomóc w rozwoju i urealnieniu tego futurystycznego projektu.
Przypomnijmy, że Hyperloop One podpisało już umowę z Dubajem na budowę futurystycznej kolei w tym jednym z najbogatszych miast świata (). Miesiąc temu odbyły się również organizowane przez SpaceX wyścigi kapsuł w Kalifornii (). najlepszy pojazd zbudowali, według Elona Muska, holenderscy inżynierowie z Delft University of Technology.
Miło patrzy się na realizację tego niesamowitego przedsięwzięcia, w którym wielki udział będą mieli także inżynierowie z Polski ().
Źródło: / Fot. Hyperloop One