Cyberpunk 2077 zalicza kilka miesięcy opóźnienia. Multiplayer będzie osobną grą

Dzisiejszy dzień przynosi nam wieści z obozu CD Projekt RED, ale niestety tym razem nie ucieszą one fanów najbardziej wyczekiwanej gry tego roku, bo jak się właśnie dowiedzieliśmy, Cyberpunk 2077 nie wyjdzie w zaplanowanym wcześniej terminie.

Wielu graczy już dawno zapłaciło za zamówienie przedpremierowe i z niecierpliwością wyczekiwało 16 kwietnia, bo właśnie wtedy Cyberpunk 2077 miał trafić w nasze ręce. Niestety okazało się, że musimy trochę przyhamować nasz entuzjazm, bo okazuje się, że gra dołączy do coraz większego grona tegorocznych produkcji, które zaliczą opóźnienie. Najpierw dowiedzieliśmy się, że taki los spotka remake Final Fantasy VII, które zamiast w marcu trafi na rynek w kwietniu oraz Marvel’s Avengers przeniesione z maja na wrzesień, a teraz dołącza do nich nasz rodzimy tytuł. 

Reklama

CD Projekt RED poinformowało bowiem, że podjęło decyzję o przesunięciu premiery gry na 17 września, bo choć gra jest już podobno gotowa, to ekipa potrzebuje czasu na testy, usunięcie błędów i ostatnie szlify: - Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy. Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. 

Co jednak ciekawe, to nie koniec wieści z obozu REDów, bo przy okazji dowiedzieliśmy się nieco na temat trybu multiplayer do gry. Okazuje się, że ten zostanie wydany jako osobna gra AAA i to właśnie ją deweloper miał na myśli wspominając jakiś czas temu o innym dużym tytule, nad którym pracuje - jeśli więc liczyliście na to, że chodziło o kolejnego Wiedźmina, to niestety nic z tych rzeczy. Mówiąc krótko, CD Projekt RED idzie śladami Rockstara i multiplayer do Cyberpunka 2077 będzie osobnym tworem w stylu GTA Online czy Red Dead Redemption, który na dodatek zadebiutuje sporo po premierze singla.

- Wersja multiplayer gry Cyberpunk 2077 jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku jest mało prawdopodobne - twierdzi Michał Nowakowski z zarządu CD Projekt, dodając przy okazji, że nie obawiają się premiery swojego hitu w najgorętszym gamingowym okresie: - W naszej branży zawsze coś się dzieje, niezależnie od pory roku, nie można powiedzieć, że któryś miesiąc jest łatwiejszy. Nie uważamy, żeby wrześniowa premiera była groźniejsza niż debiut gry w kwietniu.

Źródło: GeekWeek.pl/CD Projekt RED

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy