Profesjonalna zawodniczka COD Mobile zamordowana przez kolegę po fachu

Do tragicznych wydarzeń doszło właśnie w Brazylii, gdzie profesjonalna zawodniczka mobilnego Call of Duty została zamordowana przez kolegę po fachu, który na dodatek nagrał i udostępnił nagranie z wydarzenia.

19-letnia Ingrid Oliveira Bueno da Silva, znana jako „Sol”, z pewnością nie spodziewała się, że poznany w sieci mężczyzna, z którym łączyły ją również zawodowe zainteresowania, okaże się mordercą. Niestety tak się właśnie stało i życie dobrze zapowiadającej się zawodniczki zostało brutalnie przerwane, bo Guilherme Alves Costa, znany w środowisku Call of Duty jako „Flashlight”... miał taki kaprys. Takie informacje płyną przynajmniej od R7, które donosi, że mężczyzna po zatrzymaniu informował o swojej całkowitej poczytalności i jako powód zabójstwa podawał, że po prostu chciał to zrobić. Co więcej, jak wynika ze zgromadzonych materiałów, a konkretniej notatnika mordercy, ten nie tylko skrupulatnie planował atak na kobietę od tygodni, a następnie sfilmował całe wydarzenie i podzielił się nim w komunikatorze WhatsApp.

Reklama

Jak informuje na Instagramie grupa Gamers Elite, do której należał i którą posłużył się Costa: - W poniedziałek po południu Guilherme udostępnił wideo, na którym najpewniej zamordował kobietę, sfilmował całe zajście i podzielił się nim w sieci. Przysłał również PDF, gdzie zostawił pełne nienawiści wiadomości na temat chrześcijaństwa i skłaniał się ku terroryzmowi. Kiedy władze klanowe zrozumiały, co się właśnie stało, zorganizowaliśmy się i podjęliśmy niezbędnie działania. Poinformowaliśmy odpowiednie służby i poprosiliśmy wszystkich członków o niedzielenie się tym wideo z domniemanej zbrodni.

Zdaniem Roda Breslau, esportowego konsultanta i osoby z wewnątrz branży, pewien brazylijski profesor otrzymał od Costy email zatytułowany „chwalebny czyn”, w którym obiecywał nowe ataki - ten zawierał linki do filmów, ale odbiorca odmówił ich otwarcia i dzielenia się nimi. Jeśli zaś chodzi o zamordowaną młodą kobietę, to Ingrid Oliveira Bueno da Silva (jej przydomek Sol oznacza Słońce - red.) była członkinią zespołu FBI eSports i jak przekonuje rzecznik organizacji: - Była niezwykłą osobą, którą będziemy pamiętać każdego dnia, kiedy wstawać będzie słońce, każdego dnia, kiedy słońce dotknie naszego ciała i za każdym razem, kiedy będziemy patrzeć w Słońce, będziemy o niej pamiętać. Przy okazji tego tragicznego wydarzenia Rod Breslau zwraca również uwagę na fakt, że jak wynika z Atlasu Przemocy 2020 rządowego Institute for Applied Economic Research, w Brazylii w 2018 roku kobieta była mordowana dosłownie co dwie godziny, co dało łącznie 4519 ofiar, więc problem jest bardzo poważny i ma nadzieję, że ta głośna sprawa zwróci na to uwagę.
Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama