Zobacz, jak przepięknie prezentuje się Microsoft Flight Simulator 2020

Jeśli jesteście fanami wszelkiej maści symulatorów, to z pewnością nie możecie przegapić przyszłorocznej premiery Microsoftu. Zapowiada się prawdziwa rewolucja w świecie tego typu gier na miarę XXI wieku.

Microsoft Flight Simulator, bo o nim właśnie mowa, to seria gier wydawanych przez Microsoft od 1982 roku, w której gracze mają okazję usiąść za sterami przeróżnych statków powietrznych. Od samego początku twórcom przyświecał jeden zasadniczy cel, a mianowicie zapewnić użytkowników wrażenia tak realistyczne, jak to tylko możliwe i to nie tylko w zakresie samych latających maszyn, ale i wrażeń z ich pilotowania. W związku z tym w produkcję serii zaangażowanych jest zawsze wielu branżowych specjalistów, pilotów czy instruktorów latania.

Reklama

Wielkimi krokami zbliżamy się właśnie do premiery najnowszej odsłony, która trafi na rynek w przyszłym roku. Ta dostępna będzie na komputerach z systemem Windows 10 oraz konsolach Xbox One, choć jej debiut wcale nie był taki pewny, bo poprzednia część trafiła w nasze ręce lata temu, w 2012 roku, a następnie słuch o niej zaginął - na szczęście w końcu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi. Warto w tym miejscu podkreślić, że jak każda inna gra od wewnętrznych studiów Microsoftu, tak i Microsoft Flight Simulator dostępne będzie w dniu premiery w ramach usługi Xbox Games Pass, więc razem z ponad 100 innych produkcji można się nią cieszyć za niewielką miesięczną opłatą.

Jak zapewnia natomiast Microsoft, gra dostarczy wrażeń na miarę nowej generacji tej serii: - Od lekkich samolotów po szerokokadłubowe odrzutowce - lataj najbardziej szczegółowymi i zachwycającymi podniebnymi maszynami w niewiarygodnie realistycznym świecie. Stwórz własny plan lotu i leć wszędzie, dokąd tylko chcesz. Ciesz się lataniem w dzień lub w nocy i zmierz się z realistycznymi, trudnymi warunkami pogodowymi.

Czy tak faktycznie będzie? Pierwsi recenzenci mieli już okazję zobaczyć Microsoft Flight Simulator w wersji pre-alpha na zamkniętych eventach i są zgodni co do tego, że gra wygląda fenomenalnie. I w sumie trudno się temu dziwić, skoro producent ma pracować nad tym tytułem już od ponad 5 lat - na materiałach można zobaczyć zmieniający się cykl dnia i nocy, warunki pogodowe oraz to, na co Microsoft położył największy nacisk, czyli realizm, dokładność i autentyczność odwzorowania pojazdów, otoczenia i samego pilotowania. Do tego stopnia, że wielu użytkowników już zapowiada, że będzie podczas latania szukać na mapach własnych domów - więcej szczegółów dla maniaków serii w filmiku powyżej. 

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy