Reklama

Susza ujawniła ponure kilkudziesięcioletnie znalezisko w jeziorze

Obniżony poziom wody w amerykańskim jeziorze Mead ujawnił beczkę z ciałem, która znajdowała się pod wodą przez kilkadziesiąt lat. Niecały tydzień później znaleziono kolejne ludzkie szczątki. Śledczy sugerują, że podobnych odkryć w najbliższym czasie może być o wiele więcej.

Panująca od pewnego czasu susza w Nevadzie doprowadziła do znacznego obniżenia poziomu wody w jeziorze Mead. Na nowo odsłoniętym dnie zauważono beczkę, w której znajdował się ludzki szkielet.

Poziom jeziora spadł tak bardzo, że uwidoczniło się lokalne ujęcie wody. Z jeziora Mead czerpana jest teraz woda na potrzeby Las Vegas, ponieważ dotychczasowy zbiornik zaopatrujący Stolicę Hazardu już przestaje wystarczać. Obecnie zbiornik Mead jest pełny w zaledwie 38 proc. Część Ameryki Północnej doświadcza największej suszy od 1200 lat.

Reklama

Władze nadal pracują nad identyfikacją ciała, jednak już teraz wiadomo, że szczątki należały do mężczyzny, który został zastrzelony najprawdopodobniej między połową lat 70. a początkiem lat 80. Ofiara miała na sobie ubrania i buty, które były produkowane w tym okresie.

ZOBACZ TEŻ: W Polsce powstanie pierwsza autostrada... fotowoltaiczna

Policja planuje skontaktować się z ekspertami z University od Nevada w Las Vegas, aby przeanalizować, kiedy beczka zaczęła erodować, zaś biuro kornera hrabstwa Clark spróbuje ustalić tożsamość ofiary.

Beczka została zauważona przez lokalnych żeglarzy. Następnie strażnicy z National Park Service przeszukali wskazany obszar w pobliżu portu Hemenway.

Klika dni potem strażnicy National Park Service, 7 maja, otrzymali kolejne zgłoszenie o odkryciu następnych ludzkich szczątków. Drugi szkielet został odnaleziony w strefie rekreacyjnej w Calville Bay nad tym samym jeziorem, gdzie odnaleziono pierwsze szczątki. Jeszcze nie ma dokładnych informacji o tym przypadku.

Jezioro Mead i Jezioro Powell są największymi zbiornikami w Nevadzie, które zostały zbudowane przez człowieka. Są częścią systemu, który dostarcza wodę ponad 40 mln ludzi, a także rolnictwu i przemysłowi w Nevadzie, Arizonie, Utah, czy Kalifornii. 

Jezioro Mead to zbiornik, który powstał przez wybudowanie zapory Hoovera na rzece Kolorado. Jest to największy zbiornik w USA pod względem pojemności wody. Przy maksymalnej pojemności ma 180 km długości i 162 m głębokości. Powierzchnia jeziora jest oszałamiająca i wynosi aż 640 km kwadratowych. Może pomieścić 35 kilometrów sześciennych wody.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jezioro Mead | Nevada | USA

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy