Reklama

Elon Musk nie wyklucza, że "umrze w zagadkowych okolicznościach"

Elon Musk boi się o życie? Właściciel Tesli opublikował zagadkowy tweet o "umieraniu w zagadkowych okolicznościach", który nie na żarty zdenerwował jego matkę. Chwilę później Musk zapewnił ją, że - cytat - "zrobi wszystko, aby przeżyć".

Elon Musk wywołał prawdziwą burzę w internecie i falę teorii spiskowych po opublikowaniu tajemniczego tweeta o "umieraniu w tajemniczych okolicznościach". Właściciel Tesli znany jest z  publikowania wpisów na tweeterze o dziwnej treści. Jednak ten, który ukazał się na jego profilu 9 maja 2022 jest nie tylko zagadkowy, ale także przerażający. Miliarder napisał w nim o tym, że nie wyklucza swojej śmierci i to w tajemniczych okolicznościach.

Miliarder nie wyjaśnił, czym jest spowodowana jego obawa o własne życie. 

Reklama

Natychmiast w mediach społecznościowych wybuchła prawdziwa burza wśród miłośników teorii spiskowych. Pojawiły się hipotezy, że być może jest to odpowiedź na groźby szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Dmitrij Rogozin groził Elonowi Muskowi, że jeśli dalej będzie udostępniał Ukraińcom internet dzięki satelitom Starlink, to poniesie tego konsekwencje.

Żart? Matce Muska nie do śmiechu

Elon Musk znany wielokrotnie dawał dowód, że posiada niekonwencjonalne poczucie humoru. Część internautów odebrała jego zagadkowego tweeta o możliwości niespodziewanej śmierci jako żartobliwą odpowiedź na groźby Rosjan. Ale nie wszystkim było do śmiechu. Okazało się, że tym wpisem nie na żarty Musk zdenerwował jego matkę

74-letnia Maye Musk w odpowiedzi na tweet syna napisała: - To nie jest śmieszne

Odpowiedź Elona Muska pojawiła się w serwisie społecznościowym błyskawicznie i tylko dolała oliwy do ognia miłośnikom teorii spiskowych. Najsłynniejszy biznesmen świata z pełną powagą zapewnił matkę, że zrobi wszystko, aby przeżyć.

Musk jak John McAfee?

Po opublikowaniu zagadkowego tweeta przez Elona Muska internauci natychmiast przypomnieli historię zagadkowej śmierci innego amerykańskiego biznesmena. Twórca znanego oprogramowania antywirusowego John McAfee zmarł w hiszpańskim więzieniu w 2021 i według oficjalnej wersji miał popełnić samobójstwo. Jednak dwa tygodnie wcześniej zapewnił we wpisie na Twitterze, że czuje się dobrze i jeśli zostanie znaleziony martwy, to - cytat - "nie będzie to moja wina". Miejmy nadzieję, że w przypadku twórcy Tesli sytuacja wygląda inaczej i jego życie nie jest zagrożone, a zagadkowy tweet to kolejny dowód poczucia humoru Elona Muska i jego dystansu do własnej osoby.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Tweet | tweeter | groźby śmierci

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy