Aero2 zmienia się na gorsze. Wymagana weryfikacja CAPTCHA

Zgodnie z zapowiedzią z września ubiegłego roku, operator odpowiedzialny za darmowy internet Aero2 wprowadził do swojej usługi ograniczenie w postaci weryfikacji za pomocą mechanizmu CAPTCHA. Tym samym korzystanie z darmowego połączenia stało się utrudnione.

Do tej pory użytkownik był co godzinę rozłączany z internetem, jednak większość nowych modemów automatycznie wznawiała połączenie. Dzięki temu internauci nadużywali dostępu do darmowej usługi, pobierając ogromne ilości plików z sieci P2P. Rekordziści ściągali nawet 160 GB miesięcznie, zapychając tym samym łącze operatora.

Aby temu zapobiec, Aero 2 zostało wzbogacone o system weryfikacji w postaci mechanizmu CAPTCHA. Od dnia dzisiejszego każdy użytkownik będzie co godzinę przekierowywany w przeglądarce na specjalną stronę, na której przepisze widoczny na ekranie kod. Wtedy też połączenie z internetem zostanie wznowione.

Operator poinformował, że przez pierwszy tydzień CAPTCHA będzie się pojawiać rzadziej, aby przyzwyczaić użytkowników do nowego mechanizmu. Po tym czasie zabezpieczenie przejdzie w normalny tryb, uprzykrzając życie internautów co godzinę.

Reklama

Więcej informacji o tym, jak uzyskać dostęp do Aero2 można znaleźć w tej publikacji

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Darmowy internet Aero2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy