Asystent Google niebawem przeczyta po polsku treść każdej strony internetowej

Google jakiś czas temu zapowiedział nową funkcję dla Asystenta, która pozwoli czytać na głos w różnych językach strony internetowe. Teraz funkcja ta jest sukcesywnie udostępniania na całym świecie.

Asystent głosowy będzie docelowo czytał strony internetowe w aż 42 językach, w tym również w języku polskim. Aktualnie to dobrodziejstwo, które zwiększa praktyczność Asystenta, dostępne jest w języku angielskim, ale do końca bieżącego roku ma już obsługiwać wszystkie popularne języki. Wywoływanie funkcji ma nastąpić po komendzie „Hey Google, read it” lub „Hej Google, przeczytaj to”

Google informuje, że funkcja w szczególności kierowana jest do osób niewidomych lub niedowidzących, ale sprawdzi się też u osób starszych, którym nie chce się czytać kilometrów tekstu i wolą, by za nich zrobił to lektor. Docenią ją również fani wszelkiej maści audiobooków i sportów na świeżym powietrzu, gdyż wystarczy, że wskażemy Asystentowi, co ma przeczytać, a on będzie nam przekazywał cenne informacje w chwili, gdy będziemy zajęci czymś innym lub nie będziemy mieli ochoty i czasu patrzeć na ekran smartfona.

Reklama

Nową funkcję będzie można zmodyfikować pod własny gust. W opcjach znajdzie się wybór głosu lektora lub szybkość czytania tekstu. Informacje czytane przez Asystenta będą na żywo podświetlane, by użytkownicy mogli zorientować się, w którym miejscu artykułu się znajdują, gdy będą np. chcieli dokończyć czytanie już bez lektora.

Asystent Google z każdym rokiem nabywa zupełnie nowych zdolności. Firma szacuje, że wszyscy posiadacze smartfonów z zainstalowanym na pokładzie systemem Android przynajmniej raz korzystali z jego możliwości przy wyszukiwaniu potrzebnych informacji lub przy planowaniu trasy podróży. Asystent od niedawna potrafi zarezerwować nam bilet do kina, a także wizytę w salonie fryzjerskim lub restauracji.

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy