Bogaci Chińczycy mają własnego Facebooka

Co zrobić kiedy ma się pieniądze, ale nie ma dostępu do Facebooka? Można stworzyć własną wersję. Z tego rozwiązania korzystają chińscy milionerzy, dla których powstał portal o wymownej nazwie "Wyspa Sprawiedliwości i Harmonii". Na wyspie zapanował jednak chaos, bo część użytkowników chce zakazu rozmów o ...polityce.

"Wyspa Zhenghe" powstała zaledwie rok temu. Ma już ponad 2000 członków, ale nie w liczbie tkwi jej jej siła. Członkowie tej społeczności to najbogatsi chińscy biznesmeni. Żeby dołączyć do portalu trzeba po pierwsze uiścić opłatę wwysokości 5000 dolarów. Po drugie, trzeba udowodnić, że pracuje się dla firmy, której roczny dochód wynosi co najmniej 10 mln dolarów. 

W tym tygodniu z portalu dla wybranych, do chińskich mediów przedostały się informacje o narastającym konflikcie pośród jego członków. Twórcy strony wprowadzili odgórny zakaz rozmów o polityce, a to nie spodobało się wielu biznesmenom. "Wyspa Zhenghe" w ciągu roku funkcjonowania zdobyła spore wpływy. Organizuje imprezy m.in. pod patronatem Światowego Forum Gospodarczego. Swoim członkom oferuje prócz miejsca do wymiany poglądów, udział w ekskluzywnych wydarzeniach na całym świecie.

Reklama
Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama