Co się dzieje przez 1 minutę w internecie

Firma Intel sprawdziła, co dzieje się w ciągu jednej minuty w internecie. Wyniki zaprezentowano przy pomocy ciekawej infografiki.

Minuta w Internecie - infografika przygotowana przez firmę Intel
Minuta w Internecie - infografika przygotowana przez firmę Intelmateriały prasowe

Zacznijmy od portali społecznościowych. Tu 60 sekund wystarcza na:

- 277,000 logowań oraz 6 milionów odsłon Facebooka,

- W tym samym czasie pojawia się 100 000 nowych tweetów i zakładanych jest 320 nowych kont na Twitterze,

- Jedna minuta wystarczy także Amazonowi do tego, aby zgromadzić na koncie kolejnych 83,000 dolarów,

- Każde 60 sekund to również 30 godzin nowych filmów umieszczanych na YouTubie oraz 1.3 miliona odtworzeń filmów już wcześniej tam zamieszczonych,

- Ile wysyłamy przez ten czas maili? Okazuje się, że aż 204 miliony,

- Wszystkie te dane spina liczba transmitowanych danych - czyli 639,800 GB,

Internetowa minuta nie jest też wolna od niebezpieczeństw. W czasie jej trwania dochodzi do 135 infekcji złośliwym oprogramowaniem oraz 20 nowych przypadków kradzieży tożsamości.

Jak zatem będzie wyglądać nasza internetowa przyszłość? Wszystko wskazuje na to, że powyższe liczby bardzo szybko się zwiększą. Stanie się tak za sprawą lawinowego wzrostu liczby urządzeń z dostępem do internetu. Dziś na jednego mieszkańca ziemi statystycznie przypada jedno takie urządzenie. Ale już za trzy lata liczba wszystkich urządzeń podłączonych do sieci będzie dwukrotnie większa niż populacja globu, która przecież rośnie bardzo dynamicznie.

Przytoczone dane wskazują na to, że stoimy w obliczu wielkiego wyzwania, jakim będzie zapanowanie nad rosnącą liczbą danych w Internecie. Obecnie na każde 7 do 10 nowych urządzeń mobilnych musi przypadać co najmniej jeden nowy serwer, który je obsłuży. Jednak aby sprostać coraz większemu zalewowi danych i zapewnić ich sprawne przetwarzanie w chmurze, niezbędne są coraz wydajniejsze urządzenia serwerowe. Wychodząc naprzeciw opisanym powyżej trendom, Intel przedstawił nową serię procesorów serwerowych Intel Xeon E5, o wydajności aż o 80 proc. wyższej w porównaniu do procesorów poprzedniej generacji.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas