Cyberprzestępcy wykorzystują śmierć Elizabeth Taylor

Uwaga, oszuści wykorzystują śmierć Elizabeth Taylor, aby wprowadzić internautów w błąd.

Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się oszustw na Twitterze żerujących na wiadomości o śmierci Elizabeth Taylor. Kliknięcie odsyłacza rozsyłanego przez cyberprzestępców może prowadzić użytkownika do różnych zasobów, łącznie ze szkodliwymi programami.

Jeden z analityków zagrożeń pracujących w Kaspersky Lab natrafił na Twitterze na wiadomość o następującej treści: "Download Movies Film legend Elizabeth Taylor dies at 79 (AP)". Wiadomość zawierała także odsyłacz skrócony przy użyciu usługi bi.ly.

Po przeanalizowaniu odsyłacza okazało się, że jest on wykorzystywany już od listopada 2010 r. w różnych kampaniach, w których oszuści zarabiają na liczbie kliknięć, prowadzonych w ramach tego samego cyberprzestępczego programu partnerskiego. Warto pamiętać, że odsyłacze w takich sfałszowanych wiadomościach mogą prowadzić do zainfekowanych zasobów sieciowych. Czasem jedno kliknięcie wystarczy do zarażenia komputera.

Reklama

Wnioski wynikające z najnowszego oszustwa:

- Cyberprzestępcy nie przestrzegają żadnych zasad moralnych ani etycznych. Ich celem jest zdobycie jak największych pieniędzy, dlatego bez skrupułów wykorzystują takie tematy, jak śmierć gwiazdy, klęski żywiołowe czy inne nieszczęścia.

- Nawet jeżeli nie zostałeś zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem, nie oznacza to, że nie padłeś ofiarą cyberprzestępców. Mogą oni zarabiać pieniądze na Twoich kliknięciach w ramach prowadzonych przez siebie kampanii wykorzystujących socjotechnikę.

Wszyscy użytkownicy, którzy już kliknęli taki lub podobny odsyłacz, powinni jak najszybciej przeprowadzić pełne skanowanie antywirusowe swoich komputerów.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga! | spain | cyberprzestępcy | Elizabeth Taylor | Taylor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy