Donald Trump startuje z własną platformą społecznościową

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump stworzył własną platformę społecznościową po tym, jak jego konta zostały usunięte na Twitterze i Facebooku. Truth Social będzie dostępne w App Store.

Donald Trump w 2016 roku okazał się być czarnym koniem w wyścigu po prezydencki fotel, jednak 54. wybory nie były już dla niego tak pomyślne, gdyż przegrał z kandydatem demokratów Joe Bidenem. Poprzedni rok nie był korzystny dla znanego biznesmena i przedsiębiorcy. Nie tylko musiał ustąpić z funkcji prezydenta na rzecz rywala, lecz platformy społecznościowe również powiedziały mu "dość".

8 stycznia 2021 roku świat obiegła informacja o tym, że władze Twittera podjęły decyzję o permanentnym zablokowaniu oficjalnego konta Donalda Trumpa. Powodem podanym przez administratorów platformy społecznościowej było ryzyko podżegania do przemocy. Przypomnijmy, że zbiegło się to w czasie z atakiem na Kapitol. Wtedy niezadowoleni z wyników wyborów zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do amerykańskiego Kapitolu.

Reklama

Byłego prezydenta USA nie oszczędziła również Meta na swojej platformie Facebook. 7 stycznia 2021 roku jego oficjalne konto na platformie społecznościowej zostało całkowicie zablokowane. W czerwcu na oficjalnym blogu przedsiębiorstwa mogliśmy przeczytać, że władze firmy podjęły decyzję o zablokowaniu konta Donalda Trumpa na następne dwa lata.

Donald Trump od dłuższego czasu już narzekał na stronniczość i cenzurę przejawianą przez właścicieli największych portali społecznościowych. Nic zatem dziwnego, że w związku z brakiem dostępu do social mediów postanowił stworzyć własny serwis. W tym celu powołał Trump Media and Technology Group. 

Wszystko wskazuje na to, że projekt jest już gotowy i wkrótce będziemy świadkami jego premiery. Ta odbędzie się 21 lutego. W tym dniu wypada również amerykański dzień prezydenta, co jest bardzo wymownym komunikatem. Data ta została potwierdzona tylko i wyłącznie w przypadku sklepu Apple. Nie do końca wiadomo, czy wtedy będzie również dostępna strona przeglądarkowa lub wersja na urządzenia z Androidem.

Z pierwszych zrzutów ekranów pokazanych w App Store można zauważyć podobieństwo aplikacji do Twittera. Nic dziwnego, gdyż Twitter był najchętniej używanym portalem społecznościowym przez byłego prezydenta. Beta Truth Social rozpoczęła się jeszcze w grudniu, lecz udział mogli w niej wziąć tylko wyselekcjonowani goście. Wtedy też zostało ogłoszone partnerstwo ze stroną Rumble, która zadba o technologię wideo i strumieniowania na platformie.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump | Twitter | Facebook | truth social
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama