Facebook może prowadzić do kłopotów z oddychaniem

Serwisy internetowe należy stosować zgodnie z instrukcją, inaczej mogą szkodzić zdrowiu. Warto więc wiedzieć, że Facebook służy do "kontaktowania się ze znajomymi i dzielenia się treściami", nie do prześladowania byłych.

Po raz pierwszy opisano "związek stresu wynikającego z korzystania z Facebooka z astmą"
Po raz pierwszy opisano "związek stresu wynikającego z korzystania z Facebooka z astmą"AFP

Artykuł w piśmie medycznym "Lancet" opisuje przypadek 18-latka, który miał trudności z oddychaniem po korzystaniu z Facebooka. Nic dziwnego, cierpiał na astmę, a na Facebooku przebywał po to, by sprawdzić, co porabia jego była dziewczyna.

Wydolność oddechowa pacjenta obniżała się o 20 procent, gdy wstawał od komputera. Winne było zdenerwowanie. Nastolatek stworzył fikcyjny profil na FB, by móc zaprzyjaźnić się z byłą i ponownie zyskać dostęp do jej zdjęć. Dziewczyna wyglądała świetnie, spotykała się z kimś innym i nie zajmowała byłym, co wywoływano u niego bezdech.

Pomijając fakt, że to masochistyczne skłonności pacjenta przyczyniły się do nasilenia objawów astmy, należy podkreślić, że powiązanie występowania objawów choroby ze stresem nie jest żadnym medycznym novum. Po raz pierwszy opisano jednak "związek stresu wynikającego z korzystania z Facebooka z astmą".

Lekarze piszą, że powstrzymywanie się od korzystania z Facebooka jest pewnym i skutecznym sposobem na uniknięcie problemów zdrowotnych.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas