Facebook pracuje nad czytnikiem RSS

Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli, że w tym tygodniu ogłoszą nową funkcjonalność swojego serwisu. Oficjalnie nie wiadomo, cóż takiego może to być. Pogłoski wskazują jednak na pełnoprawnego konkurenta dla usługi Google Reader, która zniknie z internetu już 1 lipca. Czyżby do wyścigu o użytkowników używających kanałów RSS włączył się najpoważniejszy gracz?

Wszystko na to wskazuje. Kilka dni temu w kodzie źródłowym Facebooka odkryto ciekawy zapis, informujący o potencjalnej implementacji czytnika RSS. Teraz włodarze serwisu zapraszają dziennikarzy na specjalne pokazy, na których prezentowana jest całkowicie nowa usługa.

Nowa w odniesieniu do Facebooka, bowiem kanały RSS są już dość przestarzałą technologią, jednakże skupiającą wokół siebie całkiem spore grono osób. W obliczu zamknięcia Google Reader każdy serwis chce uszczknąć jak największy kawałek tortu. Zwycięzcą w tej dziedzinie zdaje się być Feedly, a nad swoją wersją czytnika pracuje również serwis Digg.

Facebook oficjalnie nie potwierdził powyższych informacji, jednakże nie będziemy musieli długo czekać na ujawnienie projektu. Ma ono bowiem nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Najpopularniejszy serwis społecznościowy doczekał się w ostatnich dniach implementacji hashtagów. Być może następnym krokiem będzie właśnie czytnik RSS.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy