Facebook zaczyna walkę z fałszywymi kontami

Jakiś czas temu głośno było na temat polityki firmy Google, związanej z serwisem społecznościowym Google Plus. Okazało się wtedy bowiem, że firma pod żadnym pozorem nie pozwala użytkownikom na korzystanie z serwisu pod pseudonimami. Twórcy Facebooka również postanowili zacząć egzekwować prawdziwe imiona i nazwiska na profilach, mimo że stosowne zapisy w regulaminie znajdują się już od dawna.

W przeciwieństwie do Google, Facebook prosi użytkowników o ocenę profili ich znajomych. Nowe okna dialogowe na Facebooku wykryte zostały przez jednego z użytkowników Twittera: @capeaudefee.

Po zalogowaniu do popularnego serwisu społecznościowego, zobaczył on okno w którym wyświetlane było zdjęcie jednego z jego znajomych, wraz z pytaniem czy na swoim profilu używa on swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Twórcy Facebooka przewidują cztery możliwości odpowiedzi: "Tak", "Nie", "Nie wiem", "Nie chcę odpowiadać".

Ponieważ wiele nowych funkcji Facebooka wdrażanych jest stopniowo, nowych komunikatów spodziewać się możemy dopiero za jakiś czas, o ile w ogóle zostaną one na stałe wdrożone...

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy