"Facebook został założony przez CIA"

"Program Facebook" to jeden z najskuteczniejszych wynalazków CIA, bo oszczędza agencji mnóstwo czasu, a kosztuje bardzo niewiele. Tak żartuje The Onion, bodaj najlepszy serwis satyryczny świata.

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, że Mark Zuckerberg jest agentem CIA i kiedyś nas wszystkich wrobi, nie jesteś sam. Satyrycy z The Onion wymyślili cały fałszywy fragment programu informacyjnego na ten temat.

Facebook został założony przez CIA w ramach działań na podstawie Patriot Act, a Mark Zuckerberg jest bardzo skutecznym agentem - dowiadujemy się z programu. Uzasadnienia, które padają, czynią tego "newsa" całkiem wiarygodnym.

Jak mówią satyrycy, Facebook to najsilniejsze narzędzie do kontrolowania mas, jakie można sobie wyobrazić. Dzięki jego powstaniu spadły koszta operacji CIA, bo ludzie sami podają agentom wszystko na tacy.

Wpisują z własnej woli, jakie mają poglądy polityczne i religijne, dzielą się najbardziej skrywanymi tajemnicami. Wrzucają swoje zdjęcia, numery telefonów, adresy e-mail. Piszą nawet, gdzie zamierzają za chwilę przebywać. To nieprawdopodobne narzędzie do szpiegowania.

Reklama

Zażartowano też okrutnie z przywiązania Amerykanów do FarmVille, w które gra 85 milionów osób w kraju, podczas gdy bezrobocie rośnie. Dostało się również Twitterowi, którego trzeba zamknąć, bo po 400 miliardach twittów widać, że do niczego się nie przydaje, oraz serwisowi Foursquare, który pokazuje Al Kaidzie, gdzie umieścić bombę.

Cała prawda o Facebooku:

Mark Zuckerberg otrzymał od The Onion przydomek "The Overlord". Pokazano, jak "dostaje" medal za zasługi dla CIA. Wideo możecie obejrzeć tutaj lub w trochę gorszej jakości na YouTube.

Podobne rzeczy mówiono zresztą o Facebooku już całkiem na poważnie. Twórca WikiLeaks Julian Assange uważa Facebooka za najbardziej przerażającą machinę szpiegowską, jaką kiedykolwiek wymyślono.

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | CIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy