Fałszywe e-maile z logo Microsoft

Polski oddział firmy Microsoft poinformował, że od niedzielnego popołudnia do polskich internautów rozsyłane są fałszywe wiadomości e-mail z logo Microsoft oraz informacją o zagrożeniu komputera.

Micorosoft informuje, że do polskich internautów docierają wiadomości e-mail zatytułowane "Uwaga: Twój komputer jest zagrożony!". Dodatkowo są one opatrzone logo Microsoft Windows i mają alias "Microsoft Centrum Bezpieczeństwa", oraz zachęcającą do natychmiastowej aktualizacji systemu Windows. Firma Microsoft zapewnia, że nie jest nadawcą korespondencji, ani nie zleciła nikomu jej rozesłania.

Polski oddział przestrzega internautów przed otwieraniem wspomnianej korespondencji i instalowaniem jakichkolwiek aplikacji. Łącza w fałszywym mailu prowadzą do strony internetowej zawierającej niebezpieczne oprogramowanie, którego celem jest zainfekowanie komputera.

Reklama

Microsoft przypomina, że firma nie prowadzi mailingów zachęcających do aktualizacji oprogramowania i nie przesyła drogą elektroniczna aplikacji, które mają do tego służyć.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: fałszerstwo | e-mail | oddział | logo | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy