Firefox 116 dostępny. Mozilla wprowadza nowości dla paska bocznego i PiP

Mozilla udostępniła nową wersję przeglądarki Firefox. Tą jest wydanie z numerkiem 116, które wprowadza różne udoskonalenia oraz nowości. Obejmują one m.in. pasek boczny aplikacji czy funkcję obrazu w obrazie. Przy okazji w nowym Firefoksie wprowadzono także poprawki błędów, w tym związanych z zabezpieczeniami.

Firefox 116 debiutuje po czterech tygodniach od poprzedniej wersji popularnej przeglądarki Mozilli. Tym razem nowości oraz udoskonaleń nie brakuje. Dodano różne usprawnienia obejmujące wybrane funkcje aplikacji. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w aktualnym wydaniu.

Nowości w pasku bocznym i funkcji PiP

Mozilla wraz z Firefoksem 116 wprowadza nowe opcje obejmujące pasek boczny aplikacji. Nowością jest przełącznik, który pozwala w szybki i wygodny sposób przełączać się pomiędzy zakładkami, historią oraz zsynchronizowanymi kartami. Ponadto umożliwia zmianę położenia czy zamykanie elementu. 

Reklama

Twórcy przeglądarki wsłuchali się w głos użytkowników Firefoksa i dodali wyczekiwaną opcję dla funkcji obraz w obrazie. Jest nią suwak głośności, który znajduje się teraz bezpośrednio w oknie z oderwanym odtwarzaczem filmów. Następnie mamy możliwość skopiowania dowolnego pliku z systemu operacyjnego i wklejenia go do przeglądarki oraz opcję edycji istniejących adnotacji tekstowych.


Firefox 116 to także poprawki błędów

Mozilla wraz z Firefoksem z numerkiem 116 wprowadziła również poprawki dla znalezionych w przeglądarce błędów. Są to m.in. poprawiona wydajność dla uploadowania danych poprzez HTTP/2, co zapoczątkowano już przy okazji poprzedniego wydania. Następnie mamy patche związane z zabezpieczeniami, których łącznie jest kilkanaście. Część z nich oznaczono zagrożeniem w postaci wysokiego ryzyka, co niesie potencjalne problemy związane z aktywnością hakerów.

Wprowadzono też pewną zmianę. Obejmuje ona skrót klawiaturowy do ponownego otwierania zamkniętych kart (CMD + SHIFT+ T). Od teraz ponownie otwiera ostatnią zamkniętą kartę lub ostatnie zamknięte okno, w kolejności, w jakiej elementy zostały pozamykane.

Firefox 116 jest już dostępny na wszystkie popularne platformy, w tym Windows, macOS oraz Linuksa. Aktualizacja wkrótce będzie wdrażana automatycznie. W dowolnej chwili można ją pobrać automatycznie. W tym celu trzeba z menu przeglądarki wybrać opcję O programie Firefox, co uruchomi okienko sprawdzające dostępność nowych wersji.

Polecamy na Antyweb | 10 tabletów z Androidem, które warto kupić w 2023 roku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Firefox | Mozilla | przeglądarki internetowe | aplikacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy