Google Groups w rękach spamerów

Kto poszukuje informacji na grupach dyskusyjnych za pośrednictwem usługi Google Groups, może w określonych wypadkach łatwo znaleźć się na złośliwych stronach internetowych, które między innymi próbują przemycić oprogramowanie szpiegujące na komputer użytkownika.

Przykładowo, na rozmaitych witrynach poświęconych interfejsowi programistycznemu wideoportalu YouTube znajdują się odnośniki do stron nakłaniających internautę do pobrania odmiany wirusa ZLOB pod postacią kodeka. Krótki test w serwisie Virustotal wykazał, że tylko połowa skanerów antywirusowych była w stanie rozpoznać tego szkodnika.

Należące do Google Groups strony wiki stały się w ostatnim czasie najwyraźniej celem spamerów rozpowszechniających linki do podejrzanych witryn. Pierwotne treści - mimo że są jeszcze widoczne w archiwum - zostały do tej pory wielokrotnie nadpisane.

Reklama

Jedna ze stron pomocy jest od tygodnia wciąż zaśmiecana, a następnie czyszczona i przygotowywana od nowa. Porządkujący jej treść autor zaapelował nawet, aby ktoś spamera powstrzymał. Niestety, takich działań nikt do tej pory nie podjął.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama