Reklama

Google pracuje nad internetem bez logowania

Idea internetu bez logowania wydaje się być bardzo pociągająca, ale trudno sobie wyobrazić, jak miałoby to działać w praktyce. Odpowiedzi na to pytanie szuka podobno Google.

"Logowanie się jest denerwujące i za długo trwa. Teraz moim zadaniem jest głównie redukowanie nieprzyjemności z nim związanej, najlepiej do zera, przez eliminację logowania. Google naprawdę chce to zrobić". W ten sposób zaczyna się wpis na prywatnym blogu Tima Braya z Google. Trudno zaprzeczyć, że logowanie się do każdej usługi z osobna faktycznie potrafi być denerwujące. Teoretycznie powinniśmy ustalać hasła do każdej z usług z osobna, ale prawda jest taka, że nikt tego nie robi.

Wygodnym rozwiązaniem problemu jest wykorzystanie mechanizmów typu "log in with" ale to też nie jest idealne rozwiązanie. To znaczy jest idealne, ale przede wszystkim dla tych, którzy oferują taki mechanizm logowania - dzięki temu zyskują świetne źródło informacji o naszym zachowaniu. Google już teraz oferuje taki mechanizm, możliwe jednak, że faktycznie pracuje nad czymś, co może wyeliminować logowanie.

Idea internetu bez logowania wydaje się być bardzo pociągająca, ale trudno sobie wyobrazić jak miałoby to działać w praktyce. Jak Google zamierza coś takiego osiągnąć? Gigantyczny "sejf tożsamości" Google? Internetowe ID? Jakaś modyfikacja istniejących mechanizmów? Ponieważ jak na razie o projekcie nie wiadomo nic więcej ponad to, że Google chciałoby uprościć stosowane aktualnie mechanizmy logowania, będą to tylko czcze spekulacje. Przyszłość pokaże, czy projekt kiedykolwiek zostanie udostępniony przez Mountain View.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama