Grożna luka w przeglądarce Internet Explorer

Niemiecki urząd ds. bezpieczeństwa informatycznego ostrzegł przed wyjątkowo poważną luką w przeglądarce Internet Explorer firmy Microsoft i zalecił użytkownikom korzystanie z innych przeglądarek, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Zagrożone są komputery z systemem operacyjnym Windows XP z zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer w wersji 7 i 8 oraz z systemem Windows 7 i przeglądarką w wersji 8 i 9. Microsoft podkreśla, że najnowsza wersja jego przeglądarki - Internet Explorer 10 - nie jest zagrożona.

Jak podał serwis Niebezpiecznik.pl, groźny program obchodzi systemową ochronę ASLR dzięki składnikom Java 6 oraz Visual C runtime library. Pliki wykorzystywane do infekcji (nazwa: 111.exe; baabd0b871095138269cf2c53b517927) jak na razie nie są wykrywane przez antywirusy. Pozostaje czekać na odpowiednią aktualizację, która powinna pojawić się niebawem.

Reklama

Badania przeprowadzone przez niemieckich ekspertów potwierdzają, że na zaatakowanych komputerach instalowane są tzw. trojany, umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | internet | internet explorer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy