Igrzyska czas zacząć - Imagine Cup 2009

W mającej ponad 800 lat Cytadeli Saladyna, w samym sercu Kairu, oficjalnie rozpoczęto igrzyska technologiczne Imagine Cup. O podium walczy osiemnastu polskich studentów.

- To oczywiste, że twórców najbardziej innowacyjnych technologii jutra nie znajdziemy w salach konferencyjnych, tylko w akademikach - dopinguje studentów walczących w Imagine Cup Joe Wilson, dyrektor inicjatyw akademickich i dobry duch całej imprezy. Z grupy ponad 300 tys. studentów z całego świata 444 studentów z 124 drużyn zakwalifikowało się do ścisłego finału.Polska reprezentacja podczas otwarcia Imagine Cup

- Bądźcie dumni z tego, że tutaj jesteście. Zasługujecie na to - powiedział podczas swojego wystąpienia Ray Ozzie, główny architekt oprogramowania w Microsoft. Polskę w tym roku reprezentuje sześć drużyn. Zespoły walczą w kategoriach: "Projektowanie Oprogramowania", "Projektowanie Systemów Wbudowanych", " Fotografia" i "Mashup". Ponadto dwie drużyny z Polski będą walczą o nagrody specjalne - za interoperacyjność proponowanego rozwiązania oraz nagrodę pierwszej damy Egiptu H.E. Suzanne Mubarak.

Reklama

ZDJĘCIA Z IMAGINE CUP w KAIRZE

- Cieszę się, że to właśnie Egipt gości tegoroczne finały - witał studentów Dr. Tarek Kamel, minister komunikacji i informatyzacji Egiptu. Antyczne miasto będzie stanowiło doskonałe tło do zmagań studentów z całego globu. Pierwsze prezentacje rozpoczną się już w sobotę rano - również Polacy będą pokazywać projekty, z którymi przyjechali do Kairu. Będziemy na miejscu.

Pozostaje nam jedynie dopingować nasze zespoły!

Łukasz Kujawa, Kair

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie | "Imagine" | Imagine

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy