III Forum Internetu Obywatelskiego
Równolegle z targami Komputer EXPO 2002 odbędzie się III Forum Internetu Obywatelskiego. Debata zostanie przeprowadzona we wtorek, 22 stycznia 2002 r., w godzinach 11:00-13:30, w sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki. Tematem przewodnim III Forum będą praktyczne aspekty wprowadzenia podpisu elektronicznego oraz telepraca.
Jest to kontynuacja działań rozpoczętych w 2001 r. Wówczas w gmachu Sejmu RP odbyły się dwa spotkania, w których wzięło udział blisko 600 osób. Podczas tych spotkań dyskutowano o roli Internetu w relacjach obywatel - władza, urząd oraz o roli rządu w budowie społeczeństwa informacyjnego.
Podczas Forum przyznany zostanie także tytuł INTERNETOWEGO OBYWATELA ROKU.
Polscy internauci będą mogli brać czynny udział w wyborze laureata tego plebiscytu. W tym celu przygotowana zostanie specjalna ankieta internetowa, w której wszyscy użytkownicy Sieci będą mogli oddać swój głos.
W ramach III Forum podsumowana zostanie również inicjatywa obywatelska "10 najbardziej poszukiwanych dokumentów urzędowych w Internecie". Ma ona na celu zachęcenie przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej do umieszczenia w sieci WWW tych dokumentów, które nam obywatelom-internautom będą najbardziej przydatne.
Organizatorzy zapraszają wszystkich internautów do współtworzenia listy tych dokumentów. Pełną informację znaleźć można na stronie WWW: http://www.egov.pl/poszukiwane.
Forum ma charakter niekomercyjny, udział w nim jest bezpłatny.
Zgłoszenia na Forum można dokonać za pomocą formularza elektronicznego umieszczonego na stronie: http://www.egov.pl/forum/formularz.php
RAMOWY PROGRAM III FORUM INTERNETU OBYWATELSKIEGO
11.00 Oficjalne otwarcie III Forum [10 min]
11.10. I Panel
- Co obywatelom może dać ustawa o podpisie elektronicznym [osoba prowadząca: Tomasz Kulisiewicz] - czas: 50 minut
- Głosowanie przez Internet - Andrzej Florczyk (Krajowe Biuro Wyborcze) / Greg Wojtan
- Składanie wniosków o dokumenty urzędowe drogą elektroniczną - Tomasz Kulisiewicz (PIIT) / Marek Bendzyński (MSWiA) / Wiesław Paluszyński (PTI)
12.00. Kanon Informacji Publicznej - podsumowanie [osoba prowadząc: Tomasz Siemoniak] - czas: 10 minut
12.10 II Panel - Telepraca [osoba prowadząca: Krzysztof Markiewicz] - czas: 50 minut
- Przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury
- Krzysztof Markiewicz (IdN)
- Przedstawiciel Konfederacji Pracodawców Prywatnych
- Marek Piasecki - Fundacja Fuga Mundi ("Przez Internet do e-pracy")
13.00 Wręczenie tytułu Internetowego Obywatela Roku