Internet w Polsce już od 20 lat!

Dokładnie 20 lat temu, 20 grudnia 1991 roku, Polacy zyskali możliwość korzystania z internetu. Okno na świat zostało otwarte, powstały nowe możliwości rozwoju i komunikacji.

Polska oficjalnie ma dostęp do internetu już od 20 lat. Dwie dekady temu zniesione zostały ograniczenia nałożone przez komitet COCOM. Choć dostęp do pierwszego systemu poczty elektronicznej był możliwy już w latach 80., korzystać z niego mogły jedynie instytucje naukowe. Na początku lat 90. sytuacja zaczęła ulegać stopniowej zmianie, a dostęp do internetu i możliwości jakie ze sobą niesie stawały się coraz bardziej powszechne.

W 1994 roku dostęp do internetu uzyskali wszyscy obywatele, jednak podłączenie komputera do sieci było bardzo drogie. Z czasem konkurencja na rynku dostawców internetu wzrosła, ceny stały się bardziej przystępne, a Polacy coraz chętniej korzystali z sieci, w której z roku na rok pojawiało się coraz więcej polskich stron. Obecnie w Polsce jest 16 milionów internautów, a 72 proc. z nich korzysta z sieci każdego dnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy