Jerry Yang odchodzi z Yahoo!

Legenda sieci Jerry Yang, opuszcza dzieło swojego życia - portal internetowy Yahoo!, który stał się niejako symbolem rozwoju Internetu. Yang zrezygnował z członkostwa w zarządzie spółki oraz z pełnienia innych funkcji. Czy to znak, że portale powoli odchodzą w niepamięć?

Pamiętacie starsze filmy? Bardzo często w różnych sytuacjach i kontekstach na ekranie telewizorów pojawiało się charakterystyczne logo portalu internetowego Yahoo. Był to jeden z najbardziej rozpoznawalnych portali internetowych lat 90. W ostatnim czasie jego popularność zmalała, co nie zmienia faktu, iż wciąż nie da się zaprzeczyć jego udziałowi w rozwoju internetu.

Warte odnotowania jest, że jeden z jego założycieli - Jerry Yang - złożył właśnie swoją rezygnację z piastowanego stanowiska. "Mój czas w Yahoo, od jego założenia do chwili obecnej, zaowocował jednymi z najbardziej ekscytujących doświadczeń mojego życia. Tak czy inaczej, nadszedł czas na zajęcie się innymi sprawami niż Yahoo" - napisał Yang w swoim liście rezygnacyjnym.

Yang był współzałożycielem Yahoo!, portal powstał w 1995 roku. Zbudował internetowego giganta ale też nie potrafił poradzić sobie z restrukturyzacją przedsiębiorstwa w czasach kryzysu. Od dawana pojawiły się głosy, że jego odejście może mieć pozytywne skutki dla spółki.

Reklama

Internet się zmienia, legendy odchodzą.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: portal | portal internetowy | Yahoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy