Kickstarter zaatakowany przez hakerów

​Kickstarter jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie, skupiającym się wokół croudfundingu. Finansowanie rozmaitych projektów przez zaangażowaną społeczność pozwala na realizowanie planów, które wcześniej co najwyżej kłębiły się w głowach twórców. Niestety tam, gdzie w sieci pojawia się masowe zainteresowanie, czuwają także hakerzy. Poinformowano, że Kickstarter padł ich ofiarą.

Jak donosi serwis The Verge, atak miał miejsce w ostatnią środę. W wyniku działalności hakerów, przełamane zostały zabezpieczenia oraz wyciekły informacje na temat niesprecyzowanej liczby klientów. Jak zapewniają przedstawiciele Kickstartera, w niepowołane ręce nie dostały się informacje dotyczące kart kredytowych. Wiadomo jednak, że wyciekły dane związane z nazwami użytkowników, adresy e-mail, numery telefonów i zaszyfrowane hasła. Co należy zrobić w takiej sytuacji, jeśli posiadamy konto na Kickstarterze?
 
Wskazana jest jak najszybsza zmiana hasła zarówno w serwisie Kickstarter, jak również w innych miejscach w przypadku, gdy korzystaliśmy z tego samego hasła już wcześniej. Yancey Strickler, pełniący funkcję prezesa firmy przeprosił z tego powodu, obiecując zwiększenie bezpieczeństwa na Kickstarterze w najbliższym czasie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kickstarter | haker | atak hakerów | crowdfunding | hasło dostępu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy