Reklama

KKI już nie za darmo

13 sierpnia została wyłączona obsługa stron WWW na bezpłatnym serwerze kki.NET.pl - tym samym jeden z najstarszych polskich serwerów tego typu nieodwracalnie zawiesił swoją działalność. Pozostałe po wyłączeniu WWW pasmo zostanie zagospodarowane na obsługę poczty elektronicznej. Jeżeli okaże się, że przeznaczone na tę usługę pasmo jest niewystarczające, należy się liczyć z tym, że obsługa e-mail również zostanie wstrzymana...

Twórcy kki.NET.pl zakładali, że jego utrzymanie oraz rozwój finansowane będą z przychodów z reklam. "W dobrych latach tak oczywiście było, jednak trwająca w Polsce recesja spowodowała, że reklamodawców praktycznie już nie ma. Nic nie wskazuje na to, aby jeszcze w tym roku sytuacja uległa poprawie" - można przeczytać w napisanym przez nich komunikacie.

Jak zapewniają administratorzy kki.NET.pl, w obecnej sytuacji przychody nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania bezpłatnego serwera, gdyż łącza do Internetu z gwarantowanymi parametrami transmisji są bardzo kosztowne. Finansowanie utrzymania darmowego serwera ze środków komercyjnego KKI nie wchodzi w grę. "W związku z tym zdecydowaliśmy się podjąć działania mające na celu obniżenie parametrów łącza przeznaczonego do obsługi bezpłatnego serwera i jednocześnie zmodyfikować jego wykorzystanie" - głosi komunikat.

Reklama

Dotychczasowym użytkownikom kki.NET.pl proponuje się "przejście na komercyjny serwer" (ostateczym terminem zgłoszeń jest dzień 20 września 2002).

(źródlo: Web Express: http://www.weinfo.pl/)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama