Reklama

Koniec z nietrafionymi prezentami na święta

Ponad połowie Polaków zdarzyło się znaleźć pod choinką nietrafiony prezent, wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie nowopowstałego portalu Giftfbook.eu.

Teraz, dzięki portalowi, każdy może stworzyć listę prezentów, które chce otrzymać i wysłać swoim znajomym oraz rodzinie. A to wszystko za darmo, dzięki intuicyjnej aplikacji. To koniec niechcianych prezentów na Święta - przekonują twórcy portalu. Jak dużym problemem są dla nas świąteczne upominki najlepiej pokazują badania Instytutu Homo Homini dla Giftbook.eu.  - Niemal 20 milionów Polaków przynajmniej raz było zawiedzionych otrzymanym prezentem - mówi Magdalena Belka, rzeczniczka prasowa Giftbook.eu - Może to wynikać z tego, że tylko co piąta osoba kieruje się tym, aby upominek odpowiadał życzeniom obdarowywanego, a ponad 60 proc. z nas chce przede wszystkim zaskoczyć najbliższych - dodaje. Jest to dylemat przed którym co roku staje wielu z nas - zaryzykować i nie rezygnować z niespodzianki czy zapytać i zyskać pewność wyboru? Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie aplikacja Giftbook.eu.

Reklama

Co roku w internecie pojawiają się portale pozwalające wskazywać, co chcielibyśmy znaleźć pod choinką. Wybór produktów, które oferują jest jednak zawężony do towarów jednej marki lub producenta. Nowy portal Giftbook.eu nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Mechanizm jego działania jest nadzwyczaj prosty. Po zalogowaniu do serwisu należy utworzyć swoją listę prezentów, której musimy nadać tytuł, opisać w kilku słowach i wybrać tryb wyświetlania. Następnie dodajemy do niej poszczególne pozycje, a wraz z nimi link, pod którym można obejrzeć dany prezent. Może być to odsyłacz bezpośrednio do danego produktu w sklepie internetowym, ale także wskazanie pozycji z oferty sklepów stacjonarnych lub na przykład fotografia czegoś, co przypadło nam do gustu. Ostatnia czynność jaką należy wykonać to wskazanie osób, które będą mogły z listy skorzystać. Osoby te otrzymają drogą mailową lub poprzez wiadomość na Facebooku link do niej oraz specjalnie wygenerowane hasło.

Dzięki temu będą mogły zarezerwować wybraną przez siebie pozycję, a następnie sprawić nam prezent, który bez wątpienia będzie trafiony. W ten prosty sposób możemy uniknąć kupowania przedmiotów na siłę i dublujących się upominków, ale przede wszystkim spełnić marzenia naszych bliskich. 

Tworząc naszą listę możemy wybrać czy chcemy wiedzieć kto, jaki prezent planuje nam kupić - korzystając z trybu jawnego lub zdecydować się na tryb niespodzianki. Dzięki temu możemy zobaczyć, które ze wskazanych przez nas pozycji zostały zarezerwowane, nie będziemy jednak wiedzieć przez kogo.

Portal wystartował w momencie, kiedy większość Polaków rozpoczyna rozglądanie się za świątecznymi prezentami. Jak wynika bowiem z badania "Christmas Survey 2013" przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, niemal połowa Polaków po prezenty planuje udać się w pierwszej połowie grudnia, natomiast 23 proc. dopiero na kilka dni przed świętami.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy