Korepetycje przez sieć

Zamiast tradycyjnych zajęć wyrównawczych, komputer, mikrofon, a po drugiej stronie "kabla" nauczyciel. Wrocławscy specjaliści chcą, by z e-lekcji korzystali wagarowicze i słabo radzący sobie z nauką. Uczniowie na razie ostrożnie podchodzą do tej propozycji. To, co powiedzą w szkole, to nie to samo, co powiedzą w internecie - mówią. Większymi optymistami są twórcy projektu.

Zamiast tradycyjnych zajęć wyrównawczych, komputer, mikrofon, a po drugiej stronie "kabla" nauczyciel. Wrocławscy specjaliści chcą, by z e-lekcji korzystali wagarowicze i słabo radzący sobie z nauką.  Uczniowie na razie ostrożnie podchodzą do tej propozycji. To, co powiedzą w szkole, to nie to samo, co powiedzą w internecie - mówią. Większymi optymistami są twórcy projektu.

Magnesem do skorzystania z takich korepetycji ma być - jak przekonuje Beata Obuchowicz - nowoczesna forma nadrabiania zaległości: Komputer jest tą siłą magiczną.

W szkołach zostaną przygotowane pracownie komputerowe, a internetowe korepetycje dotyczyć będą języka polskiego, matematyki, przedsiębiorczości czy kultury. Pierwsza e-lekcja w przygotowaniu, na pewno będziemy w niej uczestniczyć.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: komputer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy