Microsoft kontra piraci

W trosce o dobro swoich użytkowników Microsoft postanowił uruchomić nowy projekt w celu walki z nielegalnym oprogramowaniem. Kampania "Faces of Piracy- Oblicza Piractwa", która będzie prowadzona drogą internetową na www.microsoft.com/poland/obliczapiractwa.

W ciągu ostatniego miesiąca, zarówno na polskich jak i zagranicznych aukcjach internetowych odnotowano pojawienie się dużej liczby wysokiej jakości podróbek Windows 7 Ultimate w wersji pudełkowej. Przyciągając kupujących atrakcyjnie niską ceną, piraci sprzedają anglojęzyczną wersję produktu nie informując o prawdziwym jego pochodzeniu.

Wypowiedzi, korespondencje użytkowników stały się bazą do powstania kampanii "Oblicza Piractwa", na ich podstawie opracowano także cele programu. Dzięki temu cały projekt jest w pełni dostosowany do potrzeb konsumenta. - Działania skierowane przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu, przyczyniły się do spadku skali piractwa w ciągu ubiegłego roku o 2 punkty procentowe - powiedział Krzysztof Janiszewski, z departamentu ochrony własności intelektualnej Microsoft. - Nie spoczywamy jednak na laurach. Zwracamy szczególną uwagę na wypowiedzi i opinie naszych klientów, a kiedy pojawia się taka potrzeba - zaczynamy aktywniej działać. Tak właśnie powstała kampania Oblicza Piractwa - dodaje Krzysztof Janiszewski.

Reklama

Kampania jest skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają czuwających nad systemem informatycznym pracowników IT. Informacje zawarte na stronie: www.microsoft.com/poland/obliczapiractwa, nie tylko zwracają uwagę na zagrożenia związane z nabyciem i używaniem nielegalnego oprogramowania, ostrzegają użytkowników w jaki sposób mogą bezwiednie stać się ofiarami przestępstwa, ale także edukują w zakresie możliwości ochrony przed nabywaniem pirackich produktów. Twórcy kampanii zachęcają również konsumentów do wymiany własnych doświadczeń z nielegalnym oprogramowaniem.

Ponadto, każdy, kto podejrzewa, że mógł stać się ofiarą pirackiego artykułu, może zgłosić swoje wątpliwości dotyczące legalności oprogramowania na adres: piratnie@microsoft.com, bądź też skorzystać z pomocy strony, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu rozpoznawania nielegalnych produktów.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: kampania | piraci | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama