Najszybszy na świecie internet bezprzewodowy

Izraelska firma Wilocity pracuje nad nowym standardem superszybkiego internetu bezprzewodowego. Ma on zapewniać połączenie 25 razy szybsze od istniejących dziś rozwiązań Wi-Fi.

Wilocity tworzy w swoim ośrodku w Cezarei "pierwsze na świecie multigigabitowe układy bezprzewodowe", które będą mogły przesyłać dane z prędkością 7 gigabitów na sekundę. Jedną z najważniejszych zalet nowej technologii ma być to, że szybkość połączenia nie będzie spadać, gdy do sieci podłączonych zostanie wielu użytkowników. Minusem jest z kolei to, że router nowego typu będzie musiał znaleźć się w tym samym pomieszczeniu co komputer. Zasięg sieci ma co prawda wynosić ok. 100 m, ale nie będzie ona dostępna przez ściany lub inne przeszkody fizyczne.

Reklama

Rozwiązania firmy Wilocity w pierwszej kolejności mają trafić do odbiorców biznesowych, a pierwsze chipy nowego typu zainstalowano już w niektórych komputerach firmy Dell. Na rynku konsumenckim superszybki internet izraelskiej firmy ma się stać standardem w ciągu kilku lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wi-fi | bezprzewodowy internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy