Niebezpieczne gry sieciowe

Według firmy Eset polskim internautom nadal zagrażają konie trojańskie wykradające loginy oraz hasła do gier sieciowych. Specjaliści ostrzegają, że w okresie wakacyjnym, gdy młodzież szkolna poświęca więcej czasu na rozrywkę, również w internecie możliwy jest wzrost liczby infekcji.

Sympatycy i gracze World of Warcraft, Tibia czy Lineage muszą mieć się na baczności. Konie trojańskie wykradające loginy i hasła do sieciowych gier typu MMO (Massively Multiplayer Online) już od kilku miesięcy są najczęstszym powodem infekcji komputerów polskich użytkowników - wynika z raportów przygotowywanych przez Eset. Nie inaczej było w czerwcu, kiedy tego typu zagrożenia, oznaczane jako Win32/PSW.OnLineGames, stanowiły aż 9,75 proc. wszystkich wykrytych infekcji.

Specjaliści obawiają się, że wartość tego wskaźnika może w najbliższych miesiącach wzrastać za sprawą aktywności w sieci młodzieży szkolnej, która nie tak dawno rozpoczęła wakacje Młodzi ludzie angażują się m.in. w gry MMO oraz przeglądają nowe strony WWW, również te zainfekowane. Jeśli taki użytkownik zarazi swój komputer PSW.OnLineGames z pewnością nawet nie dostrzeże momentu przeniknięcia i instalacji tego zagrożenia na dysku. Nie będzie również świadomy, że podczas logowania do gry sieciowej jego login i hasło zostaną zarejestrowane przez wbudowany keylogger i przesłane do oszusta. O infekcji internauta dowie się dopiero wtedy, gdy po zalogowaniu do swojej ulubionej gry zorientuje się, że jego postać została ogołocona z różnych itemów.

Reklama

W jaki sposób uniknąć infekcji PSW.OnLineGames? Specjaliści przypominają, że najlepszym sprzymierzeńcem w walce z tym zagrożeniem jest ostrożność i korzystanie ze sprawdzonej sieci. Unikajmy zatem odwiedzania podejrzanych stron WWW, grania w MMO za pośrednictwem komputerów w kafejkach internetowych oraz nie korzystajmy z przypadkowych, publicznych sieci Wi-Fi.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | ESET | hasło | konie | specjaliści | gry sieciowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy