Nowa i ważna funkcja Twittera. Dlaczego Uwagi Społeczności są tak istotne?

Wśród nowości pojawiających się na Twitterze odnaleźć możemy Uwagi Społeczności. Choć brzmi tajemniczo, funkcja ta jest bardzo użyteczna, zwłaszcza w obliczu zmian regularnie wprowadzanych przez nowego CEO platformy, Elona Muska. Na jakich zasadach działają Uwagi Społeczności i jak możemy z nich skorzystać?

Uwagi Społeczności na platformie Twitter mogą nam być znane od 2021 roku pod nazwą "Birdwatch", bo właśnie wtedy zadebiutowały. Dotychczas były jednak dostępne jedynie w wybranych regionach. Jak możemy przeczytać w tweecie opublikowanym niedawno na oficjalnym profilu Community Notes, funkcja ta jest teraz dostępna dla użytkowników platformy na całym świecie.

Uwagi Społeczności. Jak z nich skorzystać na Twitterze?

Funkcja ta ma na celu dodanie pomocnego kontekstu do publikowanych treści, co pozwala na dokładniejsze wyjaśnienie przekazywanych informacji, a także na walkę z ewentualnymi próbami manipulacji czy szerzenia fake newsów. Uwagi wyświetlają się zaraz pod właściwą treścią tweeta - są też specjalnie oznaczone poprzez ramkę oraz napis: "Czytelnicy dodali informacje kontekstowe, które mogą być przydatne dla innych". 

Reklama

W ramce znajdziemy także przycisk "Oceń ją", który pozwala nam na określenie, czy dodany dana uwaga jest dla nas pomocna, czy nie. Następnie wskażemy również, co sprawiło, że uznajemy ją za pomocną - tu zaznaczymy np. cytowanie jakościowych źródeł.

Kto zatem będzie dodawał i weryfikował takie uwagi? Odpowiedzią na to pytanie są użytkownicy. Nie znaczy to jednak, że manipulacja stanie się jeszcze łatwiejsza. Aby zostać autorem Uwag Społeczności, należy wcześniej zapisać się do programu. Możemy to zrobić, jeśli nasze konto nie zostało wcześniej zgłoszone za naruszanie zasad Twittera w ostatnim czasie, jeżeli posiadamy konto co najmniej 6 miesięcy oraz zweryfikowaliśmy swój numer telefonu. Gdy spełnimy wszystkie warunki i dołączymy do programu, nasza początkowa działalność w jego ramach będzie się ograniczała to oceniania uwag innych autorów. Oceniać uwagi społeczności może również każdy użytkownik Twittera.

Co istotne, jak możemy przeczytać na stronie internetowej Twittera, platforma nie ingeruje w powstawanie lub ocenianie uwag, chyba że są one niezgodne z regulaminem.

Uwagi Społeczności, które są najbardziej pomocne, możemy w każdej chwili podejrzeć w tym miejscu.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Twitter | nowa funkcja | media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy