Oszukała w internecie 400 osób

Prawie 400 zarzutów może usłyszeć 24-letnia Aneta G., którą zatrzymali policjanci z Pruszkowa. Za liczne oszustwa, których kobieta dokonała w internecie, grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

Aneta G. swój proceder rozpoczęła prawdopodobnie rok temu, oferując klientom przez internet środki odchudzające. Korzystając z różnych danych nieistniejących osób i jednorazowych adresów mailowych, nawiązywała kontakt z zainteresowanymi. Podawała im numer konta, na który przesyłali oni pieniądze w kwocie od 50 do prawie 200 złotych. Nigdy jednak nie zamierzała wywiązać się ze zobowiązań. Aby ukryć swój proceder założyła cztery konta bankowe w różnych placówkach.

Pierwsze informacje na temat oszustki zaczęły spływać do policjantów z Pruszkowa, Działdowa, Strzelina i Lublina. Wynikało z nich, że mieszkanka miasta, Aneta G. jest właścicielką konta, na które pokrzywdzone osoby wpłacają pieniądze. Prowadzone pod nadzorem prokuratury postępowanie, pozwoliło na zatrzymanie 24-latki i przedstawienie jej pierwszych zarzutów.

W wyniku przeszukania mieszkania zabezpieczono dokumenty bankowe, recepty, puste opakowania po lekach i inne przedmioty, które mogą pomóc w ustaleniu szczegółów procederu. Wstępnie policjanci ustalili, że kobieta mogła oszukać prawie 400 osób. Do sądu skierowany został wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety.

Reklama

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: policja | konta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy