Pentagon tworzy technologie, które mocno uderzą w cyberprzestępców

Departament Obrony USA ma plan stworzenia technologii, dzięki której cyberprzestępczość w globalnej sieci zostanie mocno ograniczona, a my będziemy mogli poczuć się bezpieczniej.

Pentagon tworzy technologie, które mocno uderzą w cyberprzestępców
Pentagon tworzy technologie, które mocno uderzą w cyberprzestępcówGeekweek - import

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego niebawem powoła do życia Narodowe Centrum Zarządzania Ryzykiem, którego zadaniem będzie udzielanie wsparcia i pomocy wszystkim firmom będącym celem cyberataków z całego świata (). Ale to nie wszystko.

Giganci technologiczni przygotują dla Pentagonu narzędzie do szybkiego i skutecznego wyszukiwania botnetów, które będą służyły do wielkich cyberataków. Mają one być wykryte i zlikwidowane, zanim zostaną wykorzystane przez hakerów.

Projekt jest częścią programu HACCS. Jego ideą jest perfekcyjne wykrywanie botnetów i permanentna ich likwidacja przy użyciu autonomicznych systemów opartych na najnowszych algorytmach sztucznej inteligencji.

Pentagon przeznaczy na ten cel kilka milionów dolarów. Pierwsze systemy wykrywające botnety mają rozpocząć pracę już w przyszłym roku, a cały program opracowania nowych technik walki z cyberprzestępczością w sieci ma potrwać 4 lata.

Pentagon tworzy technologie, które mocno uderzą w cyberprzestępców. Fot. PxHere.

Pentagon chce też wykorzystać potęgę sztucznej inteligencji do ochrony przed atakiem jądrowym zarówno USA, jak i krajów należących do NATO. Inteligentne technologie pozwolą na żywo analizować nie tylko dane wywiadowcze, pochodzące z radarów, samolotów czy satelitów, ale również najświeższe wiadomości ze świata.

Algorytmy sztucznej inteligencji pracujące na superkomputerach będą nieporównywalnie szybciej i dokładniej od ludzi analizowały zdjęcia satelitarne czy radarowe w poszukiwaniu mobilnych wyrzutni rakiet z głowicami jądrowymi i informowały wojskowych o możliwym zagrożeniu ().

Pentagon tworzy też projekt, w ramach którego elektronika przyszłości ma być udoskonalana co kilka dni, a nie miesięcy lub lat. USA mają stać się absolutnym liderem w rozwoju technologii elektronicznych ().

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas