Pixykids - Facebook dla dzieci

Ruszyły prace nad projektem portalu społecznościowego dla dzieci poniżej 13. roku życia - donosi serwis Gigaom. Jakie są założenia twórców?

Pixykids, bo to o nim mowa, ma zaangażować nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Najmłodsi otrzymają możliwość stworzenia własnego profilu z trójwymiarowym awatarem. Umieszczą na nim swoje rysunki, zdjęcia i materiały wideo. Treściami podzielą się z całą najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Nie zabraknie narzędzi do prowadzenia rozmów tekstowych i wideo. Wiele innych opcji znanych m. in. z Facebooka pojawi się z biegiem czasu. Twórcy mają nadzieję, że portalem zainteresują się deweloperzy, którzy zadbają o ciekawe aplikacje.

W przeciwieństwie do FB, Pixykids spełni restrykcyjne zasady COPPA (Children's Online Privacy Protection Act). Dotyczą one stron gromadzących dane na temat użytkowników. Portal ma również zabezpieczenia monitorujące treści, które będą pojawiały się na profilach użytkowników. Dotyczą one przede wszystkim wulgarnego słownictwa i wszelkiego rodzaju nadużyć. Rodzice będą mogli ponadto zatwierdzać zaproszenia, które dostaną ich pociechy.

Wydaje się, że twórcy portalu mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Nie zmienia to faktu, że pomysł jest chybiony, a nadużycia staną się jego nieodłączną częścią.

Reklama

Co ciekawe, z zamiarem otwarcia podobnego portalu nosił się założyciel Facebooka - Mark Zuckerberg.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | dzieci | bezpieczeństwo | Media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy