Płatne konta na Facebooku? Nie wierz plotkom!

Plotka głosząca, że Facebook zamierza wprowadzić płatne konta stała się doskonałą okazją dla oszustów. W jaki sposób przestępcy starają się wykorzystać łatwowierność internautów?

Jeśli w swojej poczcie znalazłeś maila, informującego o wprowadzeniu przez Facebooka opłat, nie musisz się obawiać - wiadomość na pewno nie pochodzi od serwisu społecznościowego. Jest to jedynie podjęta przez przestępców próba wykorzystania pojawiającej się co jakiś czas plotki.

Co kilka miesięcy w sieci pojawiają się spekulacje na temat możliwości prowadzenia przez Facebooka dodatkowych, prestiżowych kont lub obarczenia użytkowników opłatami za dostęp do serwisu. To nieprawda.

Spamerzy zdają się żerować na wprowadzonych niedawno zmianach na Faceboku i zainteresowaniu, jakie budzą nowe funkcje. Jeśli w twojej skrzynce pocztowej znalazł się mail z informacją o opłatach, nie klikaj w żadne przesłane w nim linki - z czystym sumieniem możesz oznaczyć go jako spam.

Niestety, plotkę o opłatach powielają nie tylko przestępcy, ale również niektórzy użytkownicy Facebooka, publikując - prawdopodobnie w dobrej wierze - podobne ostrzeżenia. O ewentualnych opłatach ponad rok temu jednoznacznie wypowiedział się Mark Zuckerberg. Wymieniając kilka istotnych dla użytkowników zasad, którymi kieruje się Facebook, jego twórca stwierdził m.in.:

Reklama

"Zawsze zapewnimy darmowy dostęp do Facebooka dla wszystkich".

Jeśli ktoś nadal nie czuje się przekonany, wystarczy spojrzeń na stronę główną serwisu...

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy