Politycy pomagają hakerom?

Specjalista do spraw bezpieczeństwa, Jose Nazario, odkrył dowody poszlakowe, które wskazują, iż z ataki internetowe są motywowane przez polityków.

Nikt nie zwracał większej uwagi na incydenty w internecie, które czasem miały coś wspólnego ze światem polityki. Nikt ? aż do momentu kwietniowych ataków DDoS na estońskie organizacje rządowe.

W ataku zostały wykorzystane sieci botnet koordynowane przez rosyjskich cyberprzestępców. Część z obserwatorów podejrzewało związek rosyjskich władz z zaistniałą sytuacją, choć nie było ku temu dowodów.

Nazario udokumentował fakt, iż w ciągu ostatnich trzech miesięcy strony ukraińskiej pro rosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza padły ofiarą sieci botnet. Nie udało mu się natomiast wyśledzić ataków kierowanych przeciwko serwerom partii rywala Janukowycza, Wiktora Juszczenki.

Reklama

W zeszłym tygodniu natomiast Nazario znalazł poszlaki dotyczące ataku na stronę Gary'ego Kasparowa, słynnego rosyjskiego mistrza szachowego, który jest znanym rosyjskim opozycjonistą.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: haker | politycy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy