Reklama

Powstaje narzędzie ułatwiające atak na główne serwery DNS

Gdy Anonimowi zablokowali pod koniec lutego stronę Interpolu, atakując przy okazji kilka mniejszych "celów", Panda Security ostrzegła przed jeszcze większym zagrożeniem, które może się zmaterializować.

Niektórzy uważają, że najbardziej odważnym planem Anoniowych jest próba ataku na główne serwery DNS - operacja ta ma nosić nazwę #opGlobalBlackout. Anonymous nie są zadowoleni z obecnie posiadanych narzędzi DoS, najprawdopodobniej pracują nad czymś doskonalszym. Narzędzie miałoby, wśród wielu innych opcji, oferować skuteczniejsze ataki na DNS-y.

Grupa planuje bowiem atak na 13 głównych serwerów DNS 31 marca - tak przynajmniej można przeczytać w komunikacie wrzuconym na Pastebin.

NS opiera się na 13 głównych serwerach, zwanych po angielsku root-servers, posiadających nazwy od a.root-servers.net do m.root-servers.net. Ponieważ główne serwery DNS są podstawą działania internetu i otrzymują ogromne ilości zapytań, zostały one skopiowane. Kopie głównych serwerów umieszczone są w różnych częściach świata (posiadają te same adresy IP co serwery główne). Użytkownicy z reguły łączą się z najbliższym im serwerem.

Reklama

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anonimowi | cyberatak

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy