Prezenty świąteczne z internetu

Jeśli prezent bożonarodzeniowy, to tylko z internetu. Aż 85 proc. polskich internautów planuje kupić w tym roku prezenty w sieci. Największą popularnością wśród polskich użytkowników internetu, jeśli chodzi o zakupy świąteczne, cieszy się Allegro.pl - wynika z najnowszego badania instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na Epanel.pl.

85 proc. polskich internautów planuje kupić w tym roku bożonarodzeniowe prezenty w sieci. Wśród zwolenników robienia zakupów świątecznych przez Internet jest jednak więcej kobiet niż mężczyzn. Najchętniej prezentów gwiazdkowych w sieci będą szukać osoby w wieku 25-34 lata.

Najwięcej Polaków korzystających z internetu chce upolować świąteczne prezenty na Allegro.pl. Ta grupa liczy aż 92 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Empik.pl (39 proc.) oraz Merlin.pl (29 proc.). Respondenci zamierzają również zrobić zakupy świąteczne w internetowym sklepie Świata Książki, Ebay.pl, Intymna.pl.

- Polacy coraz chętniej robią zakupy w internecie. Nie dziwi więc fakt, że aż tyle osób postanawiało w tym roku poszukać prezentów świątecznych w sieci - mówi Krzysztof Szczerbacz, manager badań online w ARC Rynek i Opinia. Zakupy w internecie robi się szybciej, taniej i sprawniej. Ludzie coraz bardziej cenią swój czas i kiedy nadarza się ku temu okazja, wolą unikać tłumów i kolejek w centrach handlowych. A te, jak wiadomo, w okresie przedświątecznym mogą szczególnie przytłoczyć - dodaje badacz.

Reklama

Nie da się ukryć, że Polscy internauci mają gest. Na prezent dla bliskiej osoby planują oni wydać średnio 110 zł. Zdaje się, że kobiety są bardziej oszczędne w tej kwestii. Deklarują, że przeznaczą na ten cel średnio 96 zł. Mężczyźni natomiast znacznie więcej - aż 135 zł. Najbardziej rozrzutną grupą wiekową są osoby w wieku 35-44 lata. Zamierzają wydać średnio 128 zł na prezent dla bliskiej im osoby.

Badanie zrealizowano metodą ankiet internetowych CAWI (Computer Assisted Web Interviews) w dniach 2-8 listopada 2010 na Epanel.pl. Wzięło w nim udział N=2586 użytkowników internetu w wieku 15-75 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezenty | Allegro | zakupy online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy