Proszę obrabuj mnie!

Holendrzy Boy Van Amstel, Frank Groeneveld i Barry Borsboom wpadli na oryginalny sposób na ułatwienie życia włamywaczom lub na uświadomienie nierozważnym użytkownikom internetu, jak cenne informacje zdradzają nieznajomym? Sami oceńcie.

Wymienieni wyżej Panowie stworzyli stronę o nazwie PleaseRobMe.com (proszę obrabuj mnie), na której zamieszczone są współrzędne geograficzne domów, których właściciele wyjechali. Pomysłodawcy bynajmniej nie pozyskują tych (jakże cennych w półświatku przestępczym) informacji własnym wysiłkiem. Są one dostarczane przez samych potencjalnych obrabowanych za pośrednictwem aplikacji Foursquare dostępnej w serwisie Twitter.

Użytkownicy wskazują w niej miejsca, w których właśnie się znajdują nie wiedząc, że ktoś może wykorzystać ich nieobecność w domu. Twórcy strony mówią że nie ma ona pomóc złodziejom w dokonywaniu przestępstw, ale uświadomić nierozważnym użytkownikom internetu że jeszcze kilka lat temu niewielu ludzi decydowało się na podanie swojego nazwiska w internecie, a dziś ujawniają więcej niż im się wydaje.

Reklama
PCArena.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy