RMF 24: Hakerzy zaatakowali. Tym razem modemy ADSL

Atak hakerów na modemy internetowe w całej Polsce. Firma Orange ostrzega swoich klientów, że ich modemy mogły zostać zaatakowane przez program wyłudzający dane. Jeśli macie problemy z internetem, to znaczy, że właśnie wasze modemy mogły zostać zaatakowane – alarmuje reporter RMF FM Roman Osica.

"Nasz zespół dbający o bezpieczeństwo w sieci, czyli CERT Orange Polska, wykrył atak hakerski na modemy ADSL na ogólnopolską skalę, również te działające w naszej sieci. Atak polega na możliwym przejęciu kontroli nad modemem i zamianie jego domyślnych serwerów DNS na serwery złośliwe. Dotyczy to na szczęście niewielkiej liczby modemów dostępnych na rynku i tym samym liczby klientów" - czytamy na stronie orange.pl.

Atak hakerów polegał na przejęciu niektórych modemów przez złośliwe oprogramowanie. Dzięki temu programowi, hakerzy mogą zamieniać strony banków lub sklepów internetowych na fałszywki i w ten sposób wyłudzać PIN do kart, czy inne poufne dane.

Reklama

Firma Orange, jak deklaruje w komunikacie, odcięła wszystkie zainfekowane modemy. "By natychmiast ograniczyć ryzyko dla naszych klientów podjęliśmy decyzję o zablokowaniu złośliwych adresów DNS w zagrożonych modemach. Dodatkowo CERT Orange Polska uruchomił narzędzie, które wykrywa każdy nowy złośliwy adres DNS i natychmiast go blokuje. Jeśli Wasz modem nagle stracił dostęp do Internetu to znaczy, że został zaatakowany i profilaktycznie odcięliśmy go od netu" - czytamy w komunikacie.

Jeśli więc wasze urządzenia nie działają, to musicie sami je przeprogramować. Pełna instrukcja, jak to zrobić, znajduje się TUTAJ.

Informacja własna

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: Orange | cyberbezpieczeństwo | złośliwe oprogramowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy