Sprawdź ile zarabiają na tobie Google i Facebook

Google i Facebook wykorzystują dane użytkowników do zarabiania pieniędzy. W jaki sposób się to odbywa i o jakich kwotach mowa?

Śledzenie działań obu internetowych gigantów stało się możliwe dzięki aplikacji Privacyfix. Po zainstalowaniu jej w przeglądarkach Chrome lub Firefox, sprawdzi ustawienia prywatności użytkownika. Na ich podstawie wskaże w jaki sposób lepiej chronić swoje dane. Bo to one są wykorzystywane przez koncerny do zarabiania pieniędzy.

Program potrafi również obliczyć z jakimi kwotami mamy do czynienia. Okazuje się, że dla Facebooka są to od 1 do kilkunastu dol., a dla Google nawet kilkaset dol. rocznie. Użytkownik dowie się przy tym, jak wiele z odwiedzanych stron wysyła dane na jego temat z powrotem do obu serwisów. W tym przypadku portal społecznościowy śledzi przeciętnego użytkownika na 80 proc. stron. Nawet nie wiemy kiedy udostępnia nasze informacje innym internautom..

Aplikacja Privacyfix podpowie wam, które z niewykorzystywanych już aplikacji nieustannie gromadzą informacje i wysyłają je w świat.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Google | cyberbezpieczeństwo | Dane osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama