Strona Paris Hilton zaatakowana przez hakerów

Paris Hilton w dalszym ciągu pozostaje na celowniku cyberprzestępców. Kilka miesięcy po zaatakowaniu profilu na serwisie Facebook, hakerzy zainteresowali się oficjalna stroną córki magnata hotelowego.

Odwiedzający stronę ParisHilton.com mieli okazję zaobserwować pojawiające się na ekranie monitora okienko informujące o potrzebie aktualizacji systemu operacyjnego.

Mimo że pop-up zawierał dwa przyciski - "OK" i "cancel", oba powodowały rozpoczęcie pobierania złośliwego oprogramowania. Infekcja została odkryta przez firmę ScanSafe w ubiegły piątek (9.01.2009) - problem udało się usunąć dopiero w poniedziałek.

Po zainfekowaniu malware było w stanie przekierować i przechwycić ruch internetowy.

- Wszystko, co jest w stanie przechwycić i przekierować ruch, jest bardzo niebezpieczne - ostrzega Mary Landesman z firmy ScanSafe. W skali 1 do 10 określiłabym to zagrożenie na 10 - dodaje.

Reklama

Jedynie siedem na 38 przetestowanych aplikacji antywirusowych było w stanie wykryć zagrożenie. Landesman nie wie, w jaki sposób cyberprzestępcy dostali się na stronę - najprawdopodobniej przeprowadzono atak typu SQL injection.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: haker | paris | Paris Hilton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama