Szef Twittera twierdzi, że Bitcoin będzie jedyną walutą na świecie

Kryptowaluty i technologia Blockchain podbijają świat w najlepsze. Niektórzy dopatrują się w nich powstania nowej globalnej waluty, która wyeliminuje nawet dolara.

Jack Dorsey, CEO Twittera, ostatnio wypowiedział się na temat kryptowalut, i swoją wizją wzbudził sporo kontrowersji w świecie elektronicznej waluty. W wywiadzie dla The Times stwierdził, że za dekadę Bitcoin do tego stopnia zdominuje wszystkie waluty, że stanie jest jedyną globalną walutą na świecie.

Dorsey dodał też, że przyszłością globalnej sieci jest technologia Blockchain i radzi wszystkim, którzy jeszcze się nią nie interesują i w nią nie inwestują, jak najszybciej się zainteresować i poznać, bo ona transformuje rynek i bez niej niedługo nic nie będą znaczyli.

Reklama

Bitcoin może stać się ogólnoświatową walutą. Fot. Twitter.

Szef Twittera może mieć rację, ale na razie kryptowaluty, w tym najbardziej Bitcoin, są bardzo niestabilne i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy szybko się odmienił. Tak czy inaczej, wizja Dorsey odbiła się szerokim echem w świecie kryptowalut i mocno różni się od wypowiedzi innych ludzi związanych ze światem technologii.

Przypomnijmy, że ostatnio np. Bill Gates zabrał głos w sprawie kryptowalut i stwierdził, że prowadzą one do śmierci ludzi, a to ze względu na wykorzystywanie ich do finansowania m.in terroryzmu.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy