Tajemniczy budynek, dzięki któremu działa internet

Jeśli do tej pory nie zastanawialiście się, skąd się bierze internet, koniecznie obejrzyjcie 10-minutowy amerykański dokument, który pokazuje, że sieć realnie istnieje, a niektórzy mogą jej nawet dotknąć.

Dla większości użytkowników internet jest jakimś rodzajem niezrozumiałej magii, dla pracowników budynku mieszczącego się w Nowym Jorku przy Hudson Street 60 to po prostu plątanina kabli. Budynek ten to jeden z największych hubów do łączności internetowej.

Chcecie wiedzieć, jak to wszystko wygląda? Dzięki Benowi Mendelsohnowi możecie. Autor nakręcił 10-minutowy dokument zatytułowany "Bundled, Buried & Behind Closed Doors". Dzięki niemu można zajrzeć do budynku, przez który przepływa codziennie nieprawdopodobna ilość danych.

Z filmu można się dowiedzieć nie tylko, jak wygląda taka gigantyczna infrastruktura od środka, ale też gdzie można znaleźć inne takie budynki. Jest również mapa pokazująca świat połączony wielką pajęczyną sieci.

"Internet jest fizyczny. Internetu można dotknąć" - pada w filmie. Dla przeciętnego widza pewnie nadal wygląda to dość abstrakcyjnie, bo on sam dotknąć tego "globalnego Internetu w budynku" wciąż nie może.

Reklama

Cóż, widać trochę magii zawsze musi pozostać.

Michał Wilmowski

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: budynek | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy